spravy.sk spravy.sk

Daj si cigaretu a upokoj sa. Dlhoročný lekár Dortmundu opísal Jürgena Kloppa
zdroj: TASR/AP

Daj si cigaretu a upokoj sa. Dlhoročný lekár Dortmundu opísal Jürgena Kloppa

Bývalý lekár a fyzioterapeut Borussie Dortmund Frank Zollner prezradil, aké to bolo pracovať po boku Jürgena Kloppa. Lodivoda Liverpoolu označil za „šialeného“ chlapíka, ktorý však „mal gule“ a vždy sa dokázal ospravedlniť, keď to prehnal.

Zollner pracoval pre BVB takmer dvadsať rokov (1992 - 2009), dnes je v realizačnom tíme druholigového VfL Bochum. Počas jeho pôsobenia v Dortmunde klub získal tri bundesligové tituly a triumfoval i v Lige majstrov. Dnes 52-ročný lekár za ten čas zažil s Kloppom viacero nezabudnuteľných príbehov.

„Je to špeciálny chlapík,“ rozhovoril sa Zollner pre goal.com: „Jeden deň si poviete, aký je to skvelý človek, občas si však pomyslíte, že je to strašný egocentrik.“

„Pamätám si, ako sa za raz Jakub Blaszczykowski vrátil z reprezentačného zrazu a zavolal mi, že má svalové problémy. Hoci nemohol trénovať, napriek tomu chcel ísť na tímový zraz. Ešte pred tým som s Kubom šiel za Kloppom, aby som mu povedal, čo sa stalo. Mali by ste vidieť, ako vystrájal. Pravdepodobne ho naštvalo, že sa o jeho zranení dozvedel až neskôr,“ priblížil dlhoročný lekár žlto-čiernych.

zdroj: Željko Buvač bol dlhé roky asistentom Jürgena Kloppa (zdroj: Twitter)

Keď však Klopp „uletel“, vždy mal po svojom boku svojho verného asistenta Željka Buvača, ktorý poznal návod na to, ako ho upokojiť. „Željko mu vždy povedal: ‘Kloppo, daj si cigaretu a upokoj sa!’. Bol to jeden z najlepších asistentov, s akým som kedy pracoval. A Kloppo mal vždy gule na to, aby sa človeku ospravedlnil, keď na neho až príliš vyletel,“ prezradil Zollner.

Jeho dobrodružstvo v Dortmunde sa skončilo v roku 2009. „Už rok pred tým som si uvedomil, že sa musí niečo zmeniť. Jedného dňa som prišiel domov a videl som plakať moju dcéru. Rozišiel sa s ňou priateľ, no ja som ani nevedel, že nejakého mala! Bolo to aj kvôli Kloppovi, ktorý neraz zvolával porady aj po večeroch. V klube sme trávili veľa času na úkor našich rodín. V určitom okamihu sa so mnou deti sotva rozprávali. Povedal som si, že je potrebná zmena,“ uzavrel Frank Zollner.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia