spravy.sk spravy.sk

Z Pardubíc odísť nechcel, Petržalku však považuje za reštart kariéry
zdroj: fcpetrzalka.sk

Z Pardubíc odísť nechcel, Petržalku však považuje za reštart kariéry

FC Petržalka spomedzi účastníkov II. ligy učinil počas zimnej prestávky najviac zmien v kádri. Desať futbalistov prišlo, rovnaký počet ich odišiel. Jednou z nových akvizícií je aj český záložník Pavel Sokol, V prípravnom stretnutí proti Šali (4:0) sa prezentoval gólom a dvomi asistenciami a odohral aj úvodné druholigové stretnutie proti Žiline B (0:1). Kmeňový hráč Pardubíc sa vybral do Bratislavy z jasného dôvodu.

"V Pardubiciach mi chýbala zápasová prax, veľa som toho neodohral, dohodol som sa s manažérom a vedením FK Pardubice na riešení situácie. Petržalka sa javila ako správna alternatíva, pricestoval som na prípravný duel a následne sa situácia vyprofilovala do dohody o polročnom hosťovaní," opísal svoje začiatky u čierno-bielych Pavel Sokol pre oficiálny petržalský web.

Dvadsaťtriročný rodák z Chrudimu si počas doterajšej kariéry obliekal aj dres Zbrojovky Brno, jeho srdce ale patrí Pardubiciam, v ktorých je populárnejší hokej. Ten ale preňho neexistoval. Mesto ale po novom žije aj futbalom, veď v doterajšom priebehu 2. ligy u našich susedov kraľujú tabuľke a majú nakročené k postupu medzi elitu. Z tohto dôvodu aj Sokola mrzí, že svoj kmeňový klub opustil. "Úprimne, ľúto mi to je. Najskôr som chcel v Pardubiciach zostať, ale potom sme sa rozhodli využiť polrok pre spojenie s klubom, v ktorom budem mať väčšiu šancu pravidelne hrávať. Ktovie, možno sa do Pardubíc vrátim a bude to návrat do prvoligového klubu," zamyslel sa.

Aj podľa neho platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Druhú ligu si zahral už v dvoch krajinách a má jasno v tom, ktorá je kvalitnejšia. "Všeobecne asi platí, že úroveň II. českej ligy je v porovnaní so slovenskou o niečo vyššie. Ale to nie je to najpodstatnejšie. Ja vnímam šancu hrať v Petržalke ako reštart kariéry, som v dobrom tíme, v ktorom dostávam priestor a šancu posunúť sa futbalovo ďalej a napredovať."

Progres mu zatiaľ vychádza. V príprave sa javil ako veľká posila do stredu poľa, vybojoval si základ a chválili ho aj fanúšikovia, ktorí ho prekvapili vytvorenou atmosférou. "Musím povedať, že nič podobné som nečakal. Realita predčila moje očakávania. Pre nás hráčov je to motivácia navyše podávať výkony, ktoré fanúšikov uspokoja a prinesú im radosť," dúfa futbalista, ktorý za svoje prednosti považuje pohyb, rýchlosť, rýchly prechod do útoku či prácu s loptou na malom priestore.

Momentálne ale svoje zručnosti rozvíjať nemôže. Trénuje individuálne, zápasová prax chýba, keďže športové dianie má vynútenú pauzu. Ako vníma Čech súčasnú situáciu? "Realizačný tím nám naordinoval a rozdal individuálne tréningové plány, pripravujeme sa sami, v tomto období to ani nie je možné inak realizovať. Som doma v Česku, priznám sa, že súčasnú situáciu moc neriešim, všetci vieme, že musíme byť trpezliví a disciplinovaní. Pripravujem sa v domácom prostredí tak, aby som bol čo najlepšie pripravený naskočiť do nasledujúcich zápasov," odpovedal záložník Pavel, ktorý je tretím Sokolom v tíme čierno-bielych po hráčovi Petrovi a doktorovi Rudolfovi.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia