spravy.sk spravy.sk

CR7 alebo Messi? Pelé prezradil, kto je v súčasnosti najlepším hráčom sveta
zdroj: TASR

CR7 alebo Messi? Pelé prezradil, kto je v súčasnosti najlepším hráčom sveta

Legendárny brazílsky futbalista Pelé v rozhovore odhalil, kto je podľa neho momentálne najlepším futbalistom sveta. Následne zašiel ešte hlbšie a pokúsil sa nájsť odpoveď na otázku, kto je najlepším hráčom všetkých čias.

"Myslím si, že v súčasnosti je to Cristiano Ronaldo. Je najstabilnejší. Samozrejme však netreba zabúdať ani na Lionela Messiho," citoval Pelého portugalský portál A Bola.

Niekdajší skvelý brazílsky útočník mal následne vyriešiť ešte ťažšiu hádanku, koho by zvolil za najlepšieho futbalistu v histórii. "To je ťažká otázka. Nemôžete zabudnúť na vynikajúcich hráčov ako Zico, Ronaldinho či Ronaldo alebo Európanov Beckenbauera s Cruyffom. Myslím však, že som bol lepší ako všetci ostatní. Prečo? Pretože doteraz všetkých porovnávajú práve so mnou," dodal s úsmevom dnes už sedemdesiatdeväťročný Pelé.

V súvislosti s Pelém sa v nedávnej dobe hovorilo o jeho zlom psychickom stave, Brazílčan to však vyvrátil a taktiež dementoval informácie o jeho údajných depresiách. Pre obmedzenú schopnosť pohybu v uplynulom období vystupoval na verejnosti iba minimálne. Na margo rasizmu vo futbale vyhlásil, že od čias, keď hrával on, sa veľa nezmenilo, iba v dnešnej dobe majú médiá väčšiu schopnosť rasizmus odhaľovať.

zdroj: twitter.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia