spravy.sk spravy.sk

Lukaku bol blízko k prestupu do Juventusu. Vysvetlil, prečo uprednostnil Inter
zdroj: TASR/AP

Lukaku bol blízko k prestupu do Juventusu. Vysvetlil, prečo uprednostnil Inter

Mohol si vybrať z dvoch top ponúk. Keď sa Romelu Lukaku v lete rozhodol odísť z Manchestru United a splniť si sen zahrať si v talianskej lige, mal na stole naozaj luxusné možnosti. O jeho služby sa zaujímali ako Juventus Turín, tak aj Inter Miláno. Belgický futbalista sa rozhodol pre ponuku zo San Sira, hoci sa celá záležitosť mohla vyvinúť úplne inak.

"Bol som naozaj veľmi blízko k tomu, aby som sa upísal Juventusu. Moja myseľ ale bola naviazaná viac na Inter a jeho trénera," objasnil Lukaku vo videorozhovore s Ianom Wrightom. Rozhodli viaceré faktory - obľúbenosť klubu, veľké idoly, ale aj tréner. "V detských časoch boli 'nerazzurri' môj obľúbený klub a mojimi vzormi zase hráči ako Adriano, Ronaldo Nazário aj Christian Vieri. Samozrejme, keď prišla ponuka z Milána a od Antonia Conteho, ktorý ma chcel získať už predtým v Juventuse či Chelsea, chcel som ísť tam a ukázať, na čo mám."

Doposiaľ sa hviezdny útočník aj viditeľne ukázal. Stačilo mu 35 súťažných zápasov na strelenie 23 gólov, čo je o šesť viac než v predošlej sezóne. V drese "červených diablov" sa trápil a cítil, že potrebuje zmenu. "Jeden zlý rok - to sa môže stať každému. Cítil som, že v United som skončil. Musel som učiniť rozhodnutie odísť do iného klubu, kde sa môžem učiť zužitkovať aspekty mojej hry a pracovať s niekým, kto ma naozaj chcel," vyjadril sa klubový spoluhráč nášho stopéra Milana Škriniara.

Úvod sezóny mu vyšiel podľa predstáv, aktuálne však naň nemôže nadviazať. Svetový futbal je vo vynútenej pauze pre šíriaci sa koronavírus, hráči sú v katanténe a prísne opatrenia zaviedli práve v Taliansku a regióne Lombardia, ktorý je najviac postihnutý touto pandémiou. Samotný Lukaku odlúčenie od sveta nezvláda práve najlepšie. "Jedného dňa som sa takmer zbláznil. Nemôžem vychádzať z domu, v ktorom som zamknutý, nechodím ani na nákup. Chýba mi môj každodenný bežný život," smútil 26-ročný zakončovateľ.

V týchto časoch nemôže byť dokonca ani so svojou rodinou. "Moja mama má cukrovku, nemôžem preto ani ísť domov a dotknúť sa jej. Som so svojím fyzioterapeutom, každý deň mi nosia jedlo. Poobede vždy príde včas, jem zväčša ryby a zeleninu. Taktiež mám stacionárny bicykel," dodal Lukaku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia