spravy.sk spravy.sk

Ikona Šamorína má jednu z najťažších profesii, trénovať nestíha: Od únavy padám do postele
zdroj: stksamorin.sk

Ikona Šamorína má jednu z najťažších profesii, trénovať nestíha: Od únavy padám do postele

Futbalové súťaže takmer na celom svete sú aktuálne pozastavené. Výnimkou nie je ani Slovensko, hráči z Fortuna ligy i druhej najvyššej súťaže majú naordinované individuálne tréningové plány, ktoré musia dodržiavať, aby sa udržali vo forme a kondícii počas vynútenej pauzy. Nie všetci ale stíhajú pre povinnosti v civilnom zamestnaní.

Takýmto prípadom je záložník druholigového FC ŠTK Šamorín Ľubomír Mezovský. Ikona klubu má v čase šíriaceho sa koronavírusu jednu z najťažších a najdôležitejších profesii - mimo zelených trávnikov je lekárnikom. "Som zodpovedný za lekáreň pred dunajskostredskou nemocnicou. A zásobujem liekmi aj samotnú nemocnicu," prezradil "Mezo" pre oficiálny web Šamorínčanov.

V týchto časoch to nemá ľahké. V lekárňach po celej krajine je nedostatok ochranných prostriedkov i niektorých liekov, čo pociťuje aj on. "Nemocnica je dobre zásobená. Horšie je to s lekárňou. Chýbajú nám lieky, pomôcky, ochranné prostriedky. Na sklade sú, no nestíhajú distribučné spoločnosti. Máme veľké sklzy. Aj my v lekárni máme iba základné ochranné prostriedky. Bohužiaľ, nemôžeme maximálne uspokojiť potrebu ľudí. Väčšina to chápe, dodržujú predpisy, no nájdu sa aj iní," hovorí ďalej k náročnosti svojej profesie opora a ikona klubu.

Futbalista, ktorý je súčasťou Šamorína nepretržite od roku 2009 s výnimkou krátkeho pôsobenia vo Zvolene, sa nestíha úplne podľa predstáv venovať svojmu hobby a práci číslo dva. "Od trénera Jána Blaháča dostávame každý deň individuálny plán. Niekedy je to jednofázový tréning, no sú dni, keď máme dvojfázový. Priznávam sa, veľmi rád by som absolvoval všetky cvičenia, no niekedy mám iba toľko síl, aby som večer padol od únavy do postele," uviedol Mezovský.

Všetkých ľudí prosí v rámci svojich výpovedí aj o súdržnosť. "Prosím ich, aby dodržali nariadenia predstaviteľov štátu. Najviac lekárom a lekárnikom pomôžu tak, že zostanú doma. Držte nám palce. Verím, že spolu to zvládneme," uzavrel 33-ročný stredopoliar.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia