spravy.sk spravy.sk

Ako vníma Olmo svoj nový klub? Werner je ako lietadlo, Schick je skvelý
zdroj: TASR/AP

Ako vníma Olmo svoj nový klub? Werner je ako lietadlo, Schick je skvelý

Pomerne nový klub na futbalovej scéne, RB Lipsko, dotiahol do svojho tímu počas zimného prestupového obdobia aj mladého Španiela Daniho Olma, ktorý počas profesionálnej kariéry doposiaľ pôsobil v Diname Záhreb. Po príchode do Nemecka sa 21-ročný mladík vyjadril na adresu svojich spoluhráčov.

Azda najväčšou osobnosťou "býkov" je v súčanosti Timo Werner. Dvadsaťštyriročný ofenzívny hráč strelil v aktuálnej sezóne 21 gólov v 25 bundesligových zápasoch. "Je ako lietadlo," sklonil Wernerovi poklonu Olmo. Veľké kvality však mladík nevidí len v jednom hráčovi. "Páči sa mi brankár Péter Gulácsi a hráči v defenzíve Lukas Klostermann, veľká budúcnosť francúzskeho futbalu Dayot Upamecano a Marcel Halstenberg. Ďalej tu je Christopher Nkunku a Patrik Schick, ktorí sú skvelí a kvalitní futbalisti. Celkovo je tím mladý, kvalitný a sebavedomý," vyjadril sa Olmo pre Mundo Deportivo.

Mladík rovnako komentoval aj možný odchod Josého Angelina a Dayota Upamecana do slávnej Barcelony. "Dayot je veľmi dobrý. S loptou vie narábať bezpečne. Vidím ho ako výborného obrancu. V súbojoch 1 na 1 je veľmi silný, je ťažké cez neho prejsť. Je mladý, má len 21 rokov a je jeden z najlepších obrancov na svete," pokračuje v chválospeve Olmo. "Na druhej strane tu je Angelino. Naša hra mu veľmi pasuje a to je pre neho to najlepšie, pretože sa vie prebojovať dopredu a často to aj predvádza. Vie hrať na každej pozícii. Skvelý výkon predviedol napríklad v Lige majstrov proti Tottenhamu, kde si pripísal aj jednu asistenciu," pochválil oboch spoluhráčov. 

Zatiaľ, čo médiá špekulujú o prestupe dvojice obrancov do Barcelony, mladý Španiel už v klube, v ktorom vyrastal, mohol zarezávať. "Blaugranas" mali záujem o Olma ešte pred tým, ako prestúpil do Lipska. "V novembri oslovili mojich agentov, že by v zime radi uskutočnili transfer. Ale potom to len odkladali pre množstvo dôvodov. Niekedy na konci januára ma ešte prosili, aby som počkal. No ja som sa už dohodol s Lipskom, za čo som rád," prezradil rodák z Terrassy, ktorý stihol v Nemecku naskočiť do piatich zápasov, v ktorých si pripísal jeden gól do siete Frankfurtu. 

Olmo na záver prezradil, prečo sa rozhodol práve pre "býkov". "Chcel som ísť do tímu, ktorý má pre mňa prítomnosť a aj budúcnosť. Jedine Lipsko mi ponúklo takúto možnosť," dodal.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia