spravy.sk spravy.sk

Poznáme najlepších hráčov malého futbalu za rok 2019
zdroj: SZMF

Poznáme najlepších hráčov malého futbalu za rok 2019

Zvoliť šesticu najlepších hráčov za rok 2019 mali možnosť v tajnom hlasovaní členovia Výkonného výboru Slovenského zväzu malého futbalu, hlavný tréner Ladislav Borbély a asistent trénera reprezentácie Peter Ganczner a mediálny tím SZMF. V hlasovaní sa rozhodovalo o najlepšom brankárovi a 5 najlepších hráčoch do poľa.

Za najlepšieho brankára za minulý rok bol zvolený Martin Kapráľ z tímu TO-DAY Hydrokres Prešov. Medzi jeho najväčšie kvality patrí na brankára kvalitná hra nohou. Bol tiež brankárskou jednotkou výberu Prešova v SZMF Superlige, kde sa Prešovčanom podarilo obsadiť druhé miesto. Premiéru v repre drese zaznamenal na EMF Nations Games v Galante.

Na EMF Nations Games sa dokonca dokázal gólovo presadiť, keď v zápase s Českou republikou zaznamenal krásny gól cez celé ihrisko. Na Majstrovstvách sveta 2019 odchytal všetky zápasy.

Pavol Gere
Pavol Gere (foto: SZMF)

Svoje zastúpenie medzi najlepšími má aj Trnava. Filip Deket zaujal trénerov reprezentácie najmä v zápasoch SZMF Superligy, kde patril k pilierom výberu Trnavy. Filip vyniká výborným herným prehľadom a kvalitnou hĺbkovou prihrávkou. Reprezentačnú premiéru si odbil na EMF Nations Games v Grazi, kde naša reprezentácia triumfovala.

S jeho materským klubom Atleticom Trnava sa v TOP lige tešil ako na jar tak aj na jeseň zo zisku titulu. Ďalším hráčom v poli, ktorý sa dostal do výberu tých najlepších je Juraj Kuhajdík z TO-DAY Hydrokres Prešov. Juraj patril medzi ťahúňov TO-DAY Hydrokres, s ktorým sa stal na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale v Piešťanoch majstrom.

Skúsený harcovník zažil reprezentačnú premiéru na úspešnom EMF Nations Games v Grazi. Juraj tiež patril medzi opory výberu Prešova v SZMF Superlige, kde obsadili Prešovčania druhé miesto. Výbornými výkonmi sa prezentoval aj na svetovom šampionáte.

Jaroslav Repa
Jaroslav Repa (foto: SZMF)

Už tretím hráčom z Prešova je Rudolf Beliš z tímu Jedáleň Mirka Prešov. Rudo patrí medzi stálice Prešova aj reprezentácie. Ide o najskúsenejšieho hráča Slovenska. Hráč s veľkým herným prehľadom, ide o špilmachra Prešova aj našej reprezentácie. S tímom Prešova sa stal vicemajstrom v SZMF Superlige.

Posledným, ktorý sa do výberu dostal je trenčiansky útočník Jaroslav Repa, ktorý hráva za Letku Trenčín. S ňou obsadil na posledných Majstrovstvách Slovenska v malom futbale, ktoré sa konali v Piešťanoch, tretie miesto. Jaro patrí medzi technicky najvyspelejších hráčov v našom výbere a v minulosti patril taktiež k ťahúňom reprezentácie do 21 rokov.

Rebríček najlepších hráčov (v poli) za rok 2019:
1. Juraj Kuhajdík – 26 bodov
2.Rudolf Beliš, Jaroslav Repa – 20 bodov
4.Pavol Gere – 12 bodov
5.Filip Deket – 8 bodov
6.Ivan Buchel – 7 bodov
7.Tomáš Mikluš – 5 bodov
8.Adrián Hricov – 3 body
9.Kevin Čekan – 2 body
10.Dušan Dzíbela, Martin Ďuráči – 1 bod

Rebríček najlepších brankárov za rok 2019:
1.Martin Kapráľ – 6 hlasov
2.Stanislav Pella – 1 hlas

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia