spravy.sk spravy.sk

Legendárny Prandelli o Hanckovom spoluhráčovi: Môže byť najlepší v Európe
zdroj: TASR/AP

Legendárny Prandelli o Hanckovom spoluhráčovi: Môže byť najlepší v Európe

Má len 22 rokov, no patrí k najsledovanejším futbalistom v Taliansku. Mladý útočník Federico Chiesa priťahuje pozornosť veľkoklubov. Dlhodobo sa mu darí vo Fiorentine, za ktorú v tomto ročníku, dokým nebol prerušený, nastrieľal sedem gólov a pridal k nim aj päť asistencií.

Ofenzívny univerzál, nastupujúci hlavne ako pravý krídelník, je talentovaný, rýchly, zručný a pracovitý hráč s dobrou technikou. Označujú ho za perspektívny talent talianskeho futbalu a chvály počuť zo všetkých strán. Syn niekdajšieho reprezentanta Enrica Chiesu zaujal aj predstaviteľov Juventusu Turín, Paríža St. Germain či Manchestru United, ktorí by ho chceli prebrať "fialkám". Najnovšie ho vychválil aj niekdajší výborný hráč "starej dámy" a ex-tréner Talianska (2010-2014) Cesare Prandelli.

Podľa držiteľa trénerského striebra z ME 2012 môže byť Chiesa jeden z najlepších, avšak musí splniť jednu hlavnú podmienku. "Musí vydržať a pokračovať v práci správnym smerom. Hovorím o jeho úlohe, ktorú má. Potrebuje sa špecializovať v tom, čo je jeho prirodzená taktická pozícia, zotrvať na svojom poste. Ak na tom bude pracovať, môže byť najlepším hráčom v Európe," adresoval Prandelli kompliment svojmu krajanovi v rozhovore pre La Nazione.

Chiesa aktuálne pracuje na zotrvaní vo forme v rámci individuálnych tréningov pre šíriaci sa koronavírus, ktorým je z európskych krajín najviac postihnuté práve Taliansko. Môžeme len dumať, v akej forme sa vráti na trávniky v drese Fiorentiny, ktorej kmeňovým hráčom je aj slovenský obranca Dávid Hancko, aktuálne je však na hosťovaní v českej Sparte Praha.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia