spravy.sk spravy.sk

Valencia hlási ďalšie prípady, koronavírus má tretina klubu
zdroj: TASR/AP

Valencia hlási ďalšie prípady, koronavírus má tretina klubu

Účastník španielskej futbalovej La Ligy FC Valencia po minulotýždňových piatich pozitívnych testoch na koronavírus ohlásil ďalšie infikované osoby v klube. Dokopy je nakazených až 35 percent členov klubu, uviedlo vedenie v oficiálnom vyhlásení.

Väčšina infikovaných má iba slabé až žiadne symptómy. Postihnutí hráči sú izolovaní doma, pod lekárskym dohľadom a plnia si svoj individuálny tréningový plán. Informovala o tom agentúra DPA.

Prvým hráčom z La Ligy, ktorý mal pozitívny test na nový koronavírus SARS-CoV-2, bol obranca Valencie Ezequiel Garay. V nedeľu potom diagnostikovali ochorenie aj u jeho spoluhráča z obrany Francúza Eliaquima Mangalu. Klub ďalšie mená hráčov či členov realizačného tímu s nákazou nešpecifikoval.

Koronavírus si v Španielsku vyžiadal do utorka rána už 342 obetí na životoch a 9942 osôb je nakazených. Španielsko je po Taliansku momentálne druhou najzasiahnutejšou krajinou v Európe. Celosvetovo je v 155krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 182-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, vyše 7100 osôb mu podľahlo.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia