spravy.sk spravy.sk

zdroj: Lukáš Grinaj/FC Spartak Trnava

Hoci Fortuna liga sa uložila na povinný „odpočinok“, my sa ešte vraciame k záverečnému 22. kolu základnej časti, v ktorom brankári predviedli viacero pekných zákrokov. Náš expert Martin Černáček pre vás už tradične vybral tri, podľa jeho názoru najkrajšie. Ktorý bol podľa vás top?

Nesmierne dôležitým a zároveň parádnym zákrokom sa v 82. minúte derby zápasu medzi Dunajskou Stredou a Trnavou blysol hosťujúci Dobrivoj Rusov, ktorý zlikvidoval hlavičku Erica Ramireza a výrazne dopomohol k víťazstvu Spartaka 1:0. Zaskvel sa i Dominik Holec zo Žiliny, ktorý ešte za stavu 0:0 proti Seredi vytiahol vynikajúci zákrok pri tutovke Špehara. „Šošoni“ napokon vyhrali rozdielom triedy 3:0. Už v 2. minúte súboja medzi Senicou a Nitrou musel zasahovať hosťujúci Dávid Šípoš. Talentovaný mladík si prv poradil so strelou Baumgartnera spoza šestnástky a následne i s dorážkou Samsona. „Corgoni“ napokon zdolali Záhorákov vysoko 3:0.