spravy.sk spravy.sk

V kabíne DAC sa o koronavíruse nehovorí, Cristóvão: Potrebujeme trénovať
zdroj: TASR

V kabíne DAC sa o koronavíruse nehovorí, Cristóvão: Potrebujeme trénovať

V nedeľu 15. marca mali futbalisti Dunajskej Stredy odohrať úvodný domáci zápas nadstavbovej časti proti Michalovciam, no ako je známe, po rozhodnutí Krízového štábu sa všetky športové udalosti na dva týždne zakázali. Fortuna liga by mala pokračovať po reprezentačnej prestávke na začiatku apríla.

Rozhodnutie Krízového štábu, ktorý reagoval na šíriaci sa koronavírus, znamená poriadny škrt cez rozpočet v jednotlivých fortunaligových kluboch. Všetci ale veria, že dvojtýždňová pauza pomôže a po nej bude súťaž pokračovať. „Musíme rešpektovať toto rozhodnutie, vieme, o aký nebezpečný vírus ide. Držíme sa pokynov, ale súčasne pokračujeme v týždennom tréningovom procese. Každý je veľmi motivovaný. Potrebujeme trénovať, pretože sme v krátkom čase odohrali tri zápasy. Je dôležité, aby sme boli spolu a pokračovali v našom programe,“ povedal pre klubovú televíziu tréner Dunajskej Stredy Hélder Cristóvão.

„Je to smutné, každý hráč chce byť v zápasovom rytme, ale rozoberali sme to aj s realizačným tímom a nemáme inú možnosť ako akceptovať túto situáciu. Koronavírus nie je žiadna sranda,“ uvedomuje si maďarský stredopoliar Máté Vida, ktorý priblížil aktuálne dianie v klube: „Naďalej trénujeme, možno aj tvrdšie než doposiaľ. Pre istotu si nepodávame ruky, no dohodli sme sa, že o chorobe sa ani nebudeme rozprávať. Verím, že koronavírus spôsobí čo najmenej problémov.“

DAC Dunajská Streda ďakovačka
Napriek zákazu zápasov v Dunajskej Strede naďalej tvrdo trénujú a pripravujú sa na nadstavbovú časť (foto: facebook/DAC 1904)

Žlto-modrým sa po zimnom príchode trénera Cristóvãoa nedarí podľa predstáv, v štyroch zápasoch trikrát remizovali a naposledy prehrali s Trnavou. Jediné víťazstvo zaznamenali v Slovnaft Cup-e nad Popradom (2:0). „Odloženie programu nám padlo vhod, pretože potrebujeme trénovať. Minulý týždeň sme na to kvôli nahustenému programu nemali veľa možností. Musíme sa ešte viac spoznať a lepšie sa pripraviť na nadchádzajúce stretnutia,“ dodal 48-ročný rodák z Angoly s portugalským pasom.

Opatrenia pred šíriacim sa koronavírusom zasiahli aj dianie v mládeži DAC-u. „Vedenie akadémie rozhodlo, že v záujme prevencie ruší všetky tréningy aj nami organizované turnaje pre tento týždeň. Slovenský futbalový zväz takisto odložil majstrovské stretnutia žiackych a mládežníckych kategórií. Naši hráči z týchto kategórií dostali individuálne tréningové plány, aby sa mohli udržiavať v kondícii. Kategória prípraviek dostala na celý týždeň voľno. O programe nasledujúceho týždňa budeme informovať rodičov a deti koncom týždňa,“ priblížil pre dac1904.sk športový riaditeľ mládeže z klubu zo Žitného ostrova Krisztián Németh.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia