spravy.sk spravy.sk

Dotkne sa koronavírus aj programu slovenskej dvadsaťjednotky?
zdroj: Jozef Bedej

Dotkne sa koronavírus aj programu slovenskej dvadsaťjednotky?

Slovenská reprezentácia do 21 rokov odohrá v marcovom asociačnom termíne kvalifikačné zápasy o postup na EURO 2021 proti Gruzínsku na pôde súpera a následne v Nitre proti Lichtenštajnsku.

Vzhľadom na šíriaci sa koronavírus prebiehajú viaceré ochranné opatrenia, ktoré spočívajú napríklad v prerušení ligových či pohárových súťaží, prípadne sa futbalové stretnutia hrajú pred prázdnymi tribúnami. Na Slovensku sa na dva týždne zrušili všetky kultúrne i športové podujatia v rámci Fortuna ligy a barážový duel seniorov o postup na EURO 2020 medzi Slovenskom a Írskom sa odohrá bez prítomnosti divákov.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) už vopred prerušil súťaže i tréningy v slovenských akadémiách, neplnoletí hráči a hráčky v slovenských reprezentáciách do 17 a 19 rokov musia mať povolenie rodičov pred účasťou na turnajoch v zahraničí. Slovenskú reprezentáciu do 21 rokov čaká 26. marca kvalifikačný zápas v Gruzínsku. „Na základe súčasných informácií by mala dvadsaťjednotka do Gruzínska vycestovať, no situácia sa mení zo dňa na deň a budeme sa riadiť aktuálnym stavom v krajinách,“ povedal prezident zväzu Ján Kováčik.

Stretnutie slovenských sokolíkov proti rovesníkom z Lichtenštajnska sa má odohrať 31. marca na Štadióne pod Zoborom v Nitre. V súčasnosti ešte zväz neposkytol informácie k danému zápasu, pravdepodobne však duel prebehne takisto pred prázdnymi tribúnami.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO U-21 - 2021

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia