spravy.sk spravy.sk

Dukla sa triumfom na Liptove osamostatnila na čele. Varga: Chlapcom patrí absolutórium
zdroj: Rudolf Maškurica

Dukla sa triumfom na Liptove osamostatnila na čele. Varga: Chlapcom patrí absolutórium

Líder sa vrátil v správnom štýle - víťaznom. Jarnú časť II. ligy odštartovala tesným triumfom 1:0 banskobystrická Dukla, ktorá nezaváhala na pôde ružomberského B-tímu a poistila si tak priebežné tabuľkové prvenstvo. Trojbodový zápis sa z pohľadu hostí nerodil jednoducho.

Vyrovnané stretnutie zlomila až vydarená akcia v druhom polčase. Po skvelej kombinácii medzi Róbertom Polievkom a Jozefom Dolným musel prísť faul obrany Liptákov v šestnástke, inak by mal druhý menovaný hráč pred sebou už len prázdnu bránku. A k nedovolenému kontaktu prišlo. Rozhodcovi neostávalo nič iné, ako odpískať penaltu, ktorú bez problémov premenila nová posila "vojakov" Miladin Vujoševič. Útočník z Čiernej Hory tak strelil svoj prvý ligový gól v bielo-červenom drese a tesné vedenie 1:0 si tím spod Urpína už postrážil.

"Bol to náročný zápas. Hrali sme proti mladému behavému mužstvu, ktoré nás vytrápilo. Prvý polčas, aj keď sa hral medzišestnástkový futbal, sme mali náznaky dobrých šancí. V druhom dejstve po premenenej jedenástke sme si priebeh zápasu ustrážili. Myslím si, že to bolo aspoň o ten jeden gól naše zaslúžené víťazstvo," skonštatoval kapitán Banskobystričanov Saša Savič podľa webu bystricoviny.sk.

Ružomberok B - Banská Bystrica
Ružomberok B - Banská Bystrica (foto: Rudolf Maškurica)

Dukla si v priebehu stretnutia utvorila viacero šancí na gól, stretnutie napriek tomu mohlo skončiť aj remízou. Za domácich nastúpilo viacero hráčov z A-tímu, vrátane niekdajšieho hráča Petržalky Ladislava Almásiho. "Som spokojný s výsledkom aj s predvedenou hrou. Mohli sme dať aj poisťovací gól, mali sme na to šance. Na druhej strane, mal ich aj súper. Ružomberčania nastúpili vo veľmi silnom zložení, nebolo to klasické 'béčko', mali veľa hráčov z 'áčka'," uvedomoval si tréner víťazného mužstva Stanislav Varga, ktorý zložil svojim futbalistom veľkú poklonu.

"Chlapcom patrí absolutórium, veď prišli z malej umelej plochy na veľkú prírodnú trávu. Už v 60. minúte museli odchádzať, do zápasu vložili všetko a ja im za to ďakujem. Nám neostáva nič iné, len ísť do každého zápasu a bojovať. Chceme vyhrať ďalší duel, ktorý nás čaká. Chcem, aby chlapci hrali tak zodpovedne ako dnes," zaželal si Varga podľa futbalnet.sk. Narážal okrem iného aj na fakt, že duklisti budú hrať svoje domáce zápasy na umelej tráve vo Zvolene.

Ružomberok B - Banská Bystrica
Ružomberok B - Banská Bystrica (foto: Rudolf Maškurica)

Banskú Bystricu mohlo okrem iného tešiť aj to, že tabuľkoví prenasledovatelia z Dubnice a Skalice počas víkendu zaváhali a na prvom mieste tak má ako líder 41 bodov a trojbodový, resp. šesťbodový náskok na túto dvojicu. Naopak, Ružomberok B má na 9. mieste už len dvojbodový náskok na zostupové priečky. "Nemôžem to hodnotiť dobre, lebo sme tento zápas prehrali a keď to prehráte takouto penaltou, tak ma to mrzí. Bohužiaľ, tak ako v jesennom stretnutí v Bystrici, tak i dnes si myslím, že sme boli futbalovejší a hrali sme lepší futbal. Aj dnes rozhodli skúsenosti a s Bystricou nemáme ani bod," mrzelo domáceho trénera Ladislava Pecka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia