spravy.sk spravy.sk

Nečakaný krok tesne pred štartom jari, Podbrezová odvolala trénera
zdroj: jäzva

Nečakaný krok tesne pred štartom jari, Podbrezová odvolala trénera

Len pár hodín pred výkopom úvodného zápasu jarnej časti II. ligy medzi Podbrezovou a Skalicou nastala v tíme „železiarov“ výrazná zmena na lavičke. Dovtedajší hlavný tréner Jozef Mores bol totiž nečakane odvolaný z funkcie.

Mnohí fanúšikovia, ale i samotní hráči boli podľa našich informácií zaskočení, keď sa dozvedeli, že Jozef Mores nepovedie mužstvo v piatkovom zápase proti Skalici. Z lavičky tím viedol asistent trénera Martin Poljovka a nahlas sa špekulovalo o tom, že Mores v klube skončil. Oficiálne to však vedenie potvrdilo až v pondelok ráno.

„Vedenie FK Železiarne Podbrezová sa rozhodlo po poslednom prípravnom stretnutí s FC Košice odvolať z funkcie hlavného trénera Jozefa Moresa. Vedením A-mužstva bol poverený doterajší asistent Martin Poljovka. Jozefovi Moresovi ďakujeme za odvedené služby v našom klube a v ďalšej kariére mu prajeme veľa úspechov,“ píše sa na zpfutbal.sk.

Jozef Mores a Martin Poljovka (FK Železiarne Podbrezová)
Mužstvo momentálne vedie doterajší asistent trénera Martin Poljovka (na fotke vpravo; zdroj: zpfutbal.sk)

Napriek nečakanej zmene úvodný zápas jarnej časti Stredoslováci zvládli na výbornú, keď v domácej Zelpo Aréne zdolali ašpiranta na postup do Fortuna ligy zo Skalice tesne 1:0. O osude stretnutia rozhodol v 22. minúte skúsený stredopoliar Martin Pribula. Najbližšie sa šiesta Podbrezová predstaví v sobotu 14. marca na pôde siedmeho Liptovského Mikuláša.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia