spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Na ihrisku v Košiciach stojí voda, zápas ešte neodložili
zdroj: FC Košice

VIDEO: Na ihrisku v Košiciach stojí voda, zápas ešte neodložili

Už vo štvrtok sme vás informovali o tom, že sobotňajší zápas 18. kola II. ligy medzi FC Košice a FK Poprad je ohrozený. Kvôli nepriazni počasia nie je ihrisko na štadióne v Čermeli stopercentne pripravené. Duel, ktorý má mať výkop o 14.30 h, napriek tomu nebol odložený. O tom, či sa napokon hrať bude, pravdepodobne rozhodne až hlavný arbiter a delegát.

"Chceme hrať futbal a nie sa váľať v blate! Rozhodne SFZ," píše vedenie FC Košice na svojom oficiálnom Facebooku a v odkaze pre fanúšikov ďalej dodáva: "Futbal sa hrá pre ľudí. V sobotu to, zdá sa, aj pri najlepšej snahe futbalistov, bude boj v blate. Posúďte sami aktuálny stav z videa."

zdroj: Facebook/FC Košice

Vedenie žlto-modrých dodáva, že po víkendovom snežení už v pondelok prvýkrát informovalo zodpovedných o nespôsobilosti ihriska v Čermeli, pričom do stredy dažďové prehánky situáciu ešte zhoršili. Vedenie FK Poprad podľa informácií, ktoré poskytol FC Košice, súhlasilo s preložením zápasu na stredu 18. marca. "Vo štvrtok však pán Marcel Eperješi zo SFZ po obhliadke ihriska skonštatoval spôsobilosť hracej plochy. Dnes prší a pršať má celú noc. Na ihrisko sa nedá vyjsť ani valcom, ani kosačkou. Je nerovné, podmočené, v päťkách stojí voda, za 10 minút to bude rozorané pole, ktoré nedáme dokopy ani za mesiac. Futbal prehrá. Pána Marcela Eperješiho aj pána Havrilu zo SFZ srdečne pozývame na zápas. Vám ostatným, ktorí prídete na FUTBAL, sa vopred ospravedlňujeme. Posledné slovo bude mať rozhodca, ktorý môže zápas po obhliadke terénu zrušiť pre nespôsobilosť," dodávajú Košičania, ktorým patrí po jesennej časti priebežná deviata priečka v šestnásťčlennom druholigovom pelotóne, Poprad okupuje štvrté miesto a stále živí nádej na postup do Fortuna ligy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia