spravy.sk spravy.sk

zdroj: TASR/AP

Nie každý deň je nedeľa. Aspoň nie v prenesenom význame slova. Na ostatné nedeľné popoludnie nebude v dobrom spomínať brankár Manchestru United David ge Gea, Vo výraznej miere sa totiž pričinil o remízu svojho mužstva 1:1 na pôde Evertonu. A nie práve v dobrom slova zmysle.

Španielsky gólman je už deväť rokov prakticky neohrozenou jednotkou medzi tromi žrďami "červených diablov" a podľa viacerých expertov i fanúšikov najlepším hráčom klubu za ostatných päť rokov. Aj majster tesár sa však občas utne, čo dokonale potvrdilo aj 28. kolo Premier League. Už v tretej minúte totiž De Gea urobil zrejme najväčší kiks počas doterajšej kariéry. Pri odkopávaní lopty zo šestnástky si totiž nevšimol dobiedzajúceho Dominica Calverta-Lewina a odkop 29-ročného brankára sa od kopačky súpera odrazila do jeho vlastnej bránky na priebežných 0:1.

Dobré výkony v predošlých meraniach síl išli bokom a niektoré osobnosti si zobrali Španiela na paškál. Do De Geu sa konkrétne obul niekdajší výborný záložník Roy Keane. Írska legenda Manchestru United si nedávala servítku pred ústa a priznala, že opora klubu by dopadla veľmi zle, keby bol súčasťou kabíny. "Či už by som bol hráč alebo tréner, zabil by som ho," vyslovil úprimnú myšlienku Keane pre Sky Sports.

Tvrdé slová, ktoré sa nepočúvajú ľahko, neboli jediné, ktoré zazneli z úst 48-ročného bývalého futbalistu, ktorý si obliekal dres ManUtd 12 rokov a vyhral s ním Ligu majstrov a sedem ráz aj Premier League. Svoje tvrdenie prakticky zduplikoval a pridal aj svoj názor - De Gea sa podľa neho správa arogantne. "Na čo tak dlho čakal? Je to šialené. Srší z neho priam až arogancia. Počas polčasovej prestávky by som ho zlynčoval. Prípustné nie sú žiadne výhovorky, je to neospravedlniteľné," pokračoval ďalej nekompromisne Keane.

Svojho brankára číslo jeden sa napriek menej vydarenému dňu zastal tréner Ole Gunnar Solskjaer, ktorý zdôraznil, že Španiel podáva medzi tromi žrďami stabilne dobré výkony. "Počas predošlej sezóny si prešiel zložitými procesmi, v rámci tejto je však nesmierne kvalitný. Okrem zápasu proti Watfordu si nespomeniem na žiadnu inú chybu, ktorej by sa dopustil. Davidovi verím na sto percent."