spravy.sk spravy.sk

Podbrezová odmenila trojicu mladíkov prvými profesionálnymi kontraktmi
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová odmenila trojicu mladíkov prvými profesionálnymi kontraktmi

Podbrezová dlhodobo vyniká prácou s mladými hráčmi a ich postupným začleňovaním do A-tímu. Dôkazom toho je aj aktuálny počin druholigistu, ktorý ponúkol prvé profesionálne kontrakty trojici svojich futbalových odchovancov. Zmluvy dostali Ivan Rehák, Roland Galčík aj Daniel Skiba.

Prvý spomenutý Rehák je brankár "devätnástky" tímu z Horehronia, ktorý si postupne vypracoval aj miesto v kádri SR 19. "Som šťastný a vďačný za túto príležitosť, že som mohol podpísať svoj prvý profesionálny kontrakt. Ďakujem klubu, trénerom, ale hlavne mojej rodine za obrovskú podporu, bez ktorej by to nebolo možné. Je to pre mňa záväzok do ďalšej práce, ktorá ma tu čaká, ale hlavne je to pre mňa motivácia pracovať na sebe aj naďalej. Sú tu výborné podmienky pre môj futbalový rozvoj a pre mňa ako mladého hráča je to to najdôležitejšie. Vnímam tento klub ako najlepšie miesto pre môj ďalší futbalový rast," poznamenal smerom k odmene od "železiarov" Rehák pre oficiálny klubový web.

Výraznou postavou Podbrezovčanov sa stal v aktuálnej sezóne Roland Galčík. Perspektívny 19-ročný univerzál nastupuje najmä ako ľavý záložník či krídelník. Dokáže však zahrať aj na pravej strane stredu poľa a má tiež čuch na góly. V 17 zápasoch ich v II. lige ich nastrieľal už tri. "Som v tomto klube od žiackych kategórii a vždy bolo jedným z mojich cieľov dostať sa do A-mužstva. Myslím si, že každý chlapec v tejto akadémii sa chce postupom času prepracovať k mužom, a preto som veľmi rád, že som práve v tomto klube podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt, takže pocity sú, samozrejme, úžasné. Znamená to pre mňa motiváciu do ďalšej práce. Chcem sa zlepšovať každý jeden deň a vždy vydať na každom tréningu zo seba maximum. Presvedčili ma skvelí ľudia v tomto klube a výborné zázemie, pretože na II. ligu máme naozaj skvelé podmienky. Za ostatný rok sa toho v tomto klube veľa zmenilo pozitívnym smerom a myslím si, že práve toto prostredie je pre mňa ako mladého hráča ideálne pre ďalší rozvoj," poznamenal po podpise nového kontraktu Galčík.

Posledný spomenutý hráč Daniel Skiba je útočník, ktorý sa predstavil už aj v uplynulej sezóne vo Fortuna lige a je súčasťou "áčka". Ide o Poliaka, ktorý urobil svoje prvé futbalové kroky v klube GKS Tychy, odkiaľ si to namieril do tímu Polonia Laziska Górne a následne práve na Horehronie. "Som veľmi rád, že budem naďalej súčasťou tohto klubu. Som presvedčený, že som sa rozhodol pre správny klub a teším sa ďalšiu spoluprácu. Je to pre mňa veľký pozitívny impulz, ktorý ma ešte viac nakopne do ďalšej práce. Predstavitelia klubu mi veria a ja urobím všetko preto, aby som im splatil ich dôveru. Viem, že máme tím, ktorý sa čoskoro vráti na správne miesto. Podbrezová je klub, kde môžem ešte viac rozvíjať svoje futbalové schopnosti. Najviac však zavážili rozhovory s trénermi, ktorí mi jasne deklarovali, že mi naďalej veria aj napriek vážnemu zraneniu, ktoré som utrpel," tešilo Skibu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia