spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Weiss prvýkrát vstúpil na Tehelné pole, tak skoro si ale nezahrá
zdroj: TASR

VIDEO: Weiss prvýkrát vstúpil na Tehelné pole, tak skoro si ale nezahrá

Slovenský futbalista Vladimír Weiss mladší podpísal vo štvrtok 27. februára nový kontrakt so Slovanom Bratislava, zdravotné problémy ho ale tak skoro na ihrisko nepustia.

Tridsaťročný krídelník spečatil na Tehelnom poli 1,5-ročnú zmluvu, úvodný polrok však ešte bude ovplyvnený liečebnými procesmi. Hráč avizoval dlhodobé problémy s chrbtom a bedrami, podľa najnovších informácií bude musieť absolvovať operáciu, ktorá ho ešte vyradí na určité obdobie. „Pre nás je prvoradým záujmom Vladov stopercentný zdravotný stav. Nechceme nič urýchliť, čas je v jeho prípade veľmi dôležitý. Podstúpil posledné vyšetrenia, ktoré odhalili športový pruh a chceme, aby už v nasledujúcom týždni absolvoval operáciu. Po nej musí prísť ešte približne desaťdňový kľudový režim a až následne sa musí postupne dostať do optimálnej formy a kondície. Verím, že všetko pôjde podľa plánu a našich predstáv a Vlado stihne v tejto sezóne odohrať ešte pár zápasov, aby sa pripravil na leto a aby pomohol Slovanu k titulu a tiež presadiť sa v európskych súťažiach,“ povedal generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík mladší.

Slovan predstavil novú posilu špeciálnym uvítacím videom, v ktorom si Vlado sadol do kabíny Slovana a prvýkrát si kopol do lopty na Tehelnom poli. „Video je naozaj veľmi pekné, zatiaľ možno to najkrajšie, čím ma v niektorom klube počas mojej kariéry privítali. Tento štadión je nový a krásny, bol to výborný pocit stúpiť na hraciu plochu a bude to určite radosť na ňom hrať. Už sa teším, keď sa to stane aj naozaj pred ľuďmi,“ poznamenal na štvrtkovej tlačovej konferencii Vladimír Weiss mladší, ktorý bude nosiť v Slovane číslo 79. „Prvá priorita bude dať sa zdravotne dokopy, tá ďalšia pomôcť Slovanu k titulu a do skupinovej fázy Ligy majstrov. Chcel by som sa poďakovať Ivanovi (Kmotríkovi), bez ktorého by som tu dnes určite nesedel. Mal som lukratívnu ponuku zo Spojených arabských emirátov, mohol som sa vrátiť do Olympiakosu Pireus a mal som ponuku aj z Nottinghamu Forrest. Rozhodol som sa však pre Slovan. Keď som videl v Trnave, ako fanúšikovia žijú futbalom, cítil som, že to bude najlepšia voľba,” doplnil.

Po príchode skúseného futbalistu budú ale nasledovať aj posledné odchody z kádra, Slovan už neráta so stredopoliarom Marinom Ljubičičom, ani ľavým krajným obrancom Arťomom Suchockijm, na hosťovanie by mal zamieriť stredopoliar Dejan Dražič. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia