spravy.sk spravy.sk

ViOn získal kmeňového hráča Slovana Bratislava a uzavrel káder
zdroj: fcvion.sk

ViOn získal kmeňového hráča Slovana Bratislava a uzavrel káder

Vedeniu Zlatých Moraviec sa podarilo získať tretieho útočníka. Z Admiry Wacker prichádza kmeňový hráč Slovana Bratislava Boris Cmiljanič, ktorý vo ViOne pobudne na hosťovaní do konca sezóny.

Dvadsaťtriročný zakončovateľ je rodákom z Čiernej Hory, kde v miestnom klube Buducnost Podgorica odštartoval svoju futbalovú kariéru. Následne sa presunul do akadémie holandského PSV Eindhoven. Po dvoch rokoch zamieril do španielskeho klubu Huesca, hosťoval v B tíme Levante a v roku 2018 sa upísal bratislavskému Slovanu.

„O kvalitách Borisa Cmiljaniča sa nemusíme ani baviť. Ide o komplexne vybaveného a na svoj vek už skúseného útočníka. Je to náš tretí hrotový hráč, ktorého sme v zimnom prestupovom období získali. Je dobré, že je to zasa typologicky iný futbalista, takže máme ďalší variant. O Borisa sme mali veľký záujem aj v lete. Vtedy sa rozhodol pre rakúsku Bundesligu. Plne sme to chápali a rešpektovali. Tešíme sa, že to vyšlo teraz v zime. Transfer bol síce veľmi náročný a komplikovaný, keďže Boris mal platné hosťovanie v Admire až do konca júna tohto roka. Bolo potrebné ho najprv zrušiť, aby sme následne mohli urobiť nové zo Slovana k nám. V celom procese bolo zainteresovaných niekoľko strán a to my, hráč, Admira, Slovan a matriky národných zväzov Slovenska i Rakúska. Navyše, extrémne nás tlačil čas. Sme veľmi radi, že Boris bude počas jarnej časti obliekať farby ViOn-u. Poďakovanie patrí najmä Slovanu, ktorý bol pri tomto procese kľúčový, promptný a nesmierne nápomocný. Týmto transferom sme definitívne uzavreli káder pre jarnú časť súťaže,“ ozrejmil generálny manažér Marek Ondrejka.

Boris Cmiljanič
Boris Cmiljanič je už treťou útočnou posilou Zlatých Moraviec (foto: fcvion.sk)

Uplynulý polrok strávil Cmiljanič na hosťovaní v Admire Wacker. V mužstve, aj vinou zranení, naskočil do ôsmich duelov, v ktorých strelil jeden gól a pridal asistenciu. Boris má za sebou štarty v mládežníckych výberoch národného tímu svojej krajiny.

„Rakúsko hodnotím pozitívne, aj keď som sa, žiaľ, zranil. Som rád, že sme sa dohodli s ViOn-om na podmienkach hosťovania. Rád by som tímu pomohol k naplneniu cieľov. Klub poznám veľmi dobre, pretože už skôr sa riešil môj príchod, no vždy vyskočila lepšia alternatíva. Vybral si ma tréner, cítim, že to budú pozitívne mesiace,“ povedal Boris Cmiljanič.

Nová akvizícia bude trénerskému kolektívu ViOnu dostupná v najbližšom kole, keď Zlatomoravčania vycestujú v nedeľu do Trnavy.

zdroj: TS FC VION ZLATÉ MORAVE - VRÁBLE

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Rakúsko - Tipico Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia