spravy.sk spravy.sk

Podbrezová získala do svojho kádra útočníka z Ghany
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová získala do svojho kádra útočníka z Ghany

Druholigová Podbrezová v posledných dňoch zimného prestupového obdobia vyvetrala vo svojej kabíne a nastalo v nej viacero zmien. Obranca Ján Mizerák si to namieril do konkurenčnej Skalice. Ako náhrada do defenzívy prišiel zo Žiliny zadák Bernard Petrák. Najnovšie získal FK Železiarne do svojho kádra aj nového krídelníka.

Novým hráčom na Horehroní sa stal Ishmael Baidoo. Podbrezovčania tak ulovili do svojho kádra skutočne exotickú posilu. Ide o ofenzívneho univerzála z Ghany, ktorý nastupuje najmä ako pravý krídelník. Rodák z mesta Accra donedávna pôsobil v poľskom Górniku Zabrze, ktorého súčasťou bol od februára 2019 po prestupe z bulharského Septemvri Sofia. Druhú ligu na Slovensku si zahrá v rámci polročného hosťovania s opciou. Informuje o tom web futbalovej Podbrezovej.

Dvadsaťjedenročný krídelník a odchovanec katarskej Aspire Academy v tejto sezóne odohral dohromady dvanásť súťažných zápasov, v ktorých sa presadil dva razy. Po boku Martina Chudého či Borisa Sekuliča si v Ekstraklase zahral šesťkrát. Nateraz bude pomáhať Podbrezovej, ktorá sa po jesennej časti nachádza na 7. mieste s 25 bodmi. Na vedúce duo Banská Bystrica - Dubnica stráca bývalý fortunaligista 13 bodov, na zostupové 13. miesto len sedem.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia