spravy.sk spravy.sk

Milan Nemec o novej role v Podbrezovej: Progres? Ten ukáže až súťaž
zdroj: zpfutbal.sk

Milan Nemec o novej role v Podbrezovej: Progres? Ten ukáže až súťaž

Po tom, čo tréneri Milan Nemec a Rastislav Urgela opustili lavičku fortunaligového nováčika z Pohronia, namierili si to iba pár kilometrov severnejšie. Spolu prevzali Podbrezovú, nie však A-mužstvo, ale výber staršieho dorastu. Hoci k svojim novým zverencom prišiel skúsenejší Nemec len tesne pred začiatkom prípravy, stihol sa už s nimi naplno zžiť.

"Myslím si, že aj za ten krátky čas sme získali množstvo poznatkov o hráčoch a mužstve. V príprave nám pomáhali aj kondiční tréneri, ktorým patrí naše poďakovanie. Vytvorili sme veľmi dobrý tím. Verím, že v tom budeme pokračovať a prinesie to výsledky," povedal po prvých týždňoch vo svojom novom pôsobisku Nemec pre oficiálny web "železiarov".

Samotná príprava staršieho dorastu sa podľa jeho nového kormidelníka vydarila. V rámci horehronského tímu si pochvaľoval zázemie, ktoré sa mu naskytlo, ale i klímu. "Mali sme vytvorené veľmi dobré podmienky. Do toho sa pridalo aj počasie, ktoré bolo túto zimu výborné. Takže počas celej prípravy bolo len veľmi málo rušivých momentov. No a čo sa týka hráčov, tak sme ich spoznávali a ešte stále spoznávame. Chalani pracovali veľmi dobre, zodpovedne, takže verím, že sa to odrazí v ligových zápasoch."

Pod vedením dua Nemec - Urgela odohrali podbrezovskí starší dorastenci šesť zápasov s bilanciou štyroch výhier a dvoch prehier. 61-ročný lodivod označil stretnutia za dobré a kvalitné, mierne mu prekážali len dlhšie cesty do Česka či Maďarska. Príprava podľa neho ukázala mnohé pozitíva i negatíva. Dosiahli mladíci pokrok? "Či sa nám podarilo dosiahnuť progres v družstve, to ukáže až samotná súťaž. Robili sme všetko preto, aby ten progres dosiahli a aby sa neustále zlepšovali. Pokiaľ budeme v tomto klube, tak sa o to budeme neustále snažiť. Myslím si, že keď budú ochotní počúvať, tak sa môžu zlepšovať," reagoval.

Starší dorast je po jesenných 17 zápasoch na peknom piatom tabuľkovom mieste. Nazbieral 32 bodov a má len sedembodové manko na vedúcich rovesníkov z MŠK Žilina. Aké sú ciele Milana Nemca? "V druhej polovici sezóny sa pokúsime nadviazať na prácu predošlých trénerov a ich výborné výsledky z jesennej časti. A ak to bude možné, radi by sme tie rezultáty ešte zlepšili. Ako sa nám to podarí, ukáže až samotná súťaž. Prognózy sú jedna vec, ale to, aká bude skutočnosť, je vec druhá. Verím však, že budeme hrať na kvalitnej úrovni."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia