spravy.sk spravy.sk

UEFA Development: "Šestnástka" v desaťgólovej prestrelke zdolala Nórsko
zdroj: sfzofficial

UEFA Development: "Šestnástka" v desaťgólovej prestrelke zdolala Nórsko

V poslednom zápase na medzinárodnom turnaji UEFA Development v španielskej La Mange zvíťazili slovenskí futbalisti do 16 rokov vo štvrtok nad Nórskom 6:4. Zverenci Mareka Bažíka v predchádzajúcich zápasoch prehrali s Čechmi 0:3 a s Walesom 0:2.

Nórsko 16 - Slovensko 16 4:6 (3:3)
Góly: 45. a 71. Sivertsen (druhý z 11 m), 22. Schjeldrup, 23. Aas - 55. a 72. Gajdoš, 1. Stareček, 8. Bortoli, 19. Záhradník, 76. Bagín

SR 16: Šurima (46. Lapoš) - Mičuda (82. Alex), Bagín, Jaššo, Stareček (75. Fatona) - Sauer (46. Šuľák), Kukulský (63. Javorček), Gajdoš (82. Nemček) - Bortoli (75. Demjanovič), Záhradník (46. Griger), Prokop (46. Repa)

Marek Bažík, tréner SR 16: "Na záver sme odohrali najlepší zápas proti najkvalitnejšiemu tímu turnaja. Mali sme výborný vstup, rýchlo sme sa dostali do trojgólového vedenia. Nóri však svojou kvalitou dokázali ešte do polčasu vyrovnať. Očakávali sme, že po prestávke to bude najmä o charaktere, čo sa potvrdilo. Chlapcov musím pochváliť, že uverili, že môžu s týmto súperom hrať otvorenú partiu, že je v ich schopnostiach zápas zvládnuť aj výsledkovo. Celý pobyt v La Mange hodnotím pozitívne, bola to pre nás všetkých výborná škola."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia