spravy.sk spravy.sk

Sparta opäť mení trénera. Jílek dostal vyhadzov po prvom jarnom kole
zdroj: sparta.cz

Sparta opäť mení trénera. Jílek dostal vyhadzov po prvom jarnom kole

Václav Jílek už nie je tréner futbalistov Sparty Praha. Vedenie českého klubu ho po prvom jarnom ligovom kole odvolalo z funkcie. V nedeľnom zápase na ihrisku Sigmy Olomouc povedie mužstvo Václav Kotal, doterajší kouč treťoligového rezervného tímu. Informoval o tom portál iDnes.cz.

Spolu s hlavným trénerom skončili v realizačnom tíme aj jeho asistenti Jiří Saňák a Michal Horňák. Asistentom Kotala bude Michal Šmarda, ktorý rýchlo ukončil svoje pôsobenie v Slovácku. Vedeniu klubu z Letnej došla trpezlivosť po sobotňajšej ligovej prehre s Libercom 0:2. Samotný Jílek na pozápasovej tlačovej konferencii označil hru svojich zverencov v druhom polčase za najhorší výkon v tejto sezóne. Po 21 kolách patrí Sparte piata priečka so ziskom 33 bodov.

"Nebolo to pre nás jednoduché rozhodnutie. Vašek Jílek je dobrý tréner, ale predvedená hra i výsledky boli pre nás sklamaním a nenapĺňali očakávanie, ktoré máme," uviedol pre klubový web športový riaditeľ Sparty Tomáš Rosický. V pražskom tíme pôsobia aj slovenskí obrancovia Dávid Hancko a Lukáš Štetina.

Václav Kotal
Václav Kotal chce Spartu dostať na vyššie priečky (foto: sparta.cz)

"Som dlhoročný sparťan, hral som tu, trénoval. Idem do toho s tým, že by som chcel Sparte pomôcť dostať sa tam, kde podľa môjho názoru patrí. Vzhľadom na to, že ďalší zápas je už v nedeľu, tak sa naň musíme dôkladne pripraviť. Urobíme rozbor posledného zápasu, ktorý tímu nevyšiel. Pokúsime sa odstrániť nedostatky, ktoré sa objavili," povedal v prvom rozhovore pre klubový web Kotal, podľa ktorého mužstvo tlačí topánka predovšetkým v defenzíve: "Chlapci prehrali štyri zápasy za sebou, potrebujú už poznať chuť víťazstva. Myslím si, že toľko gólov, čo sme dostali už na jeseň, či teraz v sobotu, je strašne veľa. V prvom rade je teda potrebné zapracovať na zlepšení obrannej fázy. Chcem presvedčiť hráčov o tom, že to, čo od nich budeme vyžadovať, je pre ich dobro. A samozrejme, pre dobro Sparty."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia