spravy.sk spravy.sk

Ožbolt kvôli trestu z Bulharska vynechá derby, Kpekawa so skráteným trestom
zdroj: skslovan.com

Ožbolt kvôli trestu z Bulharska vynechá derby, Kpekawa so skráteným trestom

Šláger úvodného jarného kola Fortuna ligy medzi Trnavou a bratislavským Slovanom nútene vynechá zimná akvizícia „belasých“ Alen Ožbolt. Slovinský útočník si odpyká trest ešte z jesenného pôsobenia v Bulharsku.

Ako sa píše v úradnej správe SFZ č. 31, Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zobrala na vedomie rozhodnutie športovej a technickej komisie Bulharského futbalového zväzu (BFS), podľa ktorého má mať Slovinec pozastavený výkon športovej činnosti v jednom súťažnom stretnutí. Ožbolt tak bude pykať za červenú kartu z decembrového zápasu medzi jeho bývalým zamestnávateľom Lokomotivom Plovdiv a Levski Sofia. 

Ďalší hráč Slovana, stredopoliar Jose Antonio Delgado Villar, známejší pod prezývkou Nono, dostal finančnú pokutu 200 eur za vylúčenie v prípravnom stretnutí „belasých“ proti Dinamu Brest. Za vylúčenie v prípravnom dueli pyká aj útočník Marek Kuzma z Dubnice, ktorý sa predčasne porúčal pod sprchy v súboji proti svojmu kmeňovému klubu ŠKF Sereď. Disciplinárka mu na jedno súťažné stretnutie pozastavila výkon športu, pričom trest si odpyká v najbližšom prípravnom stretnutí. 

Cole Kpekawa faul (AS Trenčín)
Cole Kpekawa z Trenčína vynechal takmer celú jeseň po tom, ako zlomil nohu Matejovi Trusovi z Michaloviec (foto: MFK Zemplín Michalovce)

Disciplinárka sa zaoberala aj trestom stopéra AS Trenčín Colea Desmonda Kpekawu, ktorý na začiatku sezóny v zápase na pôde Michaloviec po faule zlomil nohu domácemu Matejovi Trusovi. DK SFZ zobrala na vedomie žiadosť hráča o zmenu disciplinárnej sankcie a podmienečne upustila od výkonu jej zvyšku (1 mesiac), pričom určila skúšobnú dobu do 31. decembra 2020. 

Športovo-technická komisia SFZ oznámila, že semifinálové stretnutia Slovnaft Cup-u sa uskutočnia 8. apríla, resp. 15. apríla a finálový duel bude na programe 1. mája 2020.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia