spravy.sk spravy.sk

Macík v zime absolvoval operáciu. Nastúpi už v prvom jarnom zápase?
zdroj: foto: Rudolf Maškurica

Macík v zime absolvoval operáciu. Nastúpi už v prvom jarnom zápase?

Sobotňajším duelom v Zlatých Moravciach proti Seredi odštartujú jar časť Fortuna ligy futbalisti Ružomberka. A v zostávajúcich štyroch zápasoch základnej časti bude ich hlavným cieľom udržať sa v prvej polovici tabuľky, ktorá im zaručí účasť v skupine bojujúcej o titul. Pomôcť im k tomu môže gólman Matúš Macík. Rodák z Liptovského Mikuláša absolvoval v zime operáciu a stále je otázne, kedy zasiahne do hry.

„Uvidíme, či nastúpim hneď v prvom jarnom kole alebo v druhom. Dúfam, že to pôjdem podľa predstáv a stihnem začiatok,“ verí 26-ročný gólman, ktorý vynechal úvod zimnej prípravy. „Boli to špecifické sviatky. Musel som si doliečiť zranenia, ale už je to celkom fajn. Dávam sa dokopy, už tretí týždeň trénujem, druhý takmer naplno. Ladíme to a pevne dúfam, že by som prvý zápas mohol stihnúť.“ Ako sám priznáva, na zápasové vyťaženie si verí. „Trúfam si, nie je to problém. Podstúpil som zákrok, ktorý bol potrebný. Potom som si musel dať nohu do stavu, v akom bola. Trochu spevniť, posilniť. Všetky tréningové jednotky už ladíme skoro na sto percent. Preto by som ligu mohol stihnúť.“

Matúš Macík (Ružomberok)
Stihne Matúš Macík úvod jarnej časti? (foto: Róbert Fritz)

Macík, ktorý niekoľko zápasov vynechal aj v úvode ročníka a dovedna odchytal osem duelov, nechcel špecifikovať svoje zranenie. „Nechcem sa už k tomu vracať. Hneď po skončení jesene som absolvoval magnetickú rezonanciu. S doktormi sme usúdili, že bude lepšie urobiť to takto. Potom som už len rehabilitoval. Dôležité bolo, aby si noha čo najviac oddýchla, aby si to sadlo. Verím, že to ide dobrým smerom. Často sedíme s doktormi, fyzioterapeutmi i masérom Hervatovským. Veľa s tým pracujeme,“ dodal Macík.

Jedinou posilou Ruže počas zimnej prestávky je útočník Ladislav Almási. „Oslovili ma priamo tréneri. Dlho som neváhal, hneď na druhý deň som povedal, že tu chcem prísť. Bolo to rýchlo vybavené,“ odhaľuje svoj príchod pod Čebrať reprezentant Slovenska do 21 rokov, ktorý sa už stihol v novej kabíne oťukať. „Zatiaľ sa mi to javí všetko super. Chalani sú k mne milí, adaptoval som sa veľmi rýchlo. Oproti druhej lige je to určite rozdiel. Príprava bola dlhá, odohral som počas nej viacero zápasov. Už sa teším na ligu, kde sa chceme udržať v prvej šestke.“

Ladislav Almási (MFK Ružomberok)
Od Ladislava Almásiho si v Ružomberku veľa sľubujú (mfkruzomberok.sk)

Na Fortuna ligu si strelec jedenástich gólov Petržalky trúfa. „Hovorí sa, že druhá liga je tvrdšia a súbojovejšia ako prvá. Vôbec sa nebojím, mám dobrú postavu, som pripravený rozdať si to s obrancami súperov. Určite sa odo mňa očakáva, že budem dávať góly. Útočník je hodnotený podľa presných zásahov. Snáď mi to bude padať. V Petržalke sa mi darilo, aj to malo určite podiel na tom, že som teraz v Ružomberku.“ Ako vraví, prvoradým cieľom bude udržať sa v prvej šestke. Potom príde aj šanca na zabezpečenie si miestenky v pohárovej Európe. „Určite je to lákadlo. Máme na to šancu, veď aj naposledy hral Ružomberok v predkole. Pevne dúfam, že sa tam dostaneme aj teraz,“ zakončil Almási.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia