spravy.sk spravy.sk

Bol spoluhráčom Niňaja i Gyömbéra, teraz posilnil Dunajskú Stredu
zdroj: dac1904.sk

Bol spoluhráčom Niňaja i Gyömbéra, teraz posilnil Dunajskú Stredu

Fortunaligový klub z Dunajskej Stredy oznámil príchod ďalšej zimnej posily. Dva dni pred tým, než sa hráči DAC-u opäť vrátia do kolotoča súťažných zápasov, ich oficiálne posilnil záložník Andrija Baljič. Chorvát prišiel na Žitný ostrov na polročné hosťovanie z talianskeho Udinese Calcio.

Dvadsaťdvaročný rodák zo Splitu vyrastal v neďalekom Dugopolje, s futbalom začínal v miestnom NK. Od roku 2007 pôsobil v Akadémii Hajduku Split, kde si zahral aj za "áčko" slávneho lubu od Jadranu. V najvyššej chorvátskej súťaži nazbieral 32 štartov, skóroval šesťkrát. Začiatkom roka 2016 prestúpil do Serie A, konkrétne sa upísal spomenutému Udinese Calcio, za ktorý doteraz nastúpil v 29 ligových dueloch. S Baličom sa spájajú rovno dve zaujímavosti v spojitosti s predošlými hosťovaniami. Jar minulého roka strávil v holandskej Fortune Sittard, kde bol spoluhráčom slovenského stopéra Branislava Niňaja. Počas tejto jesene odohral 10 zápasov v nižšej talianskej súťaži Serie B, kde si obliekal dres Perugie. Za tú pravidelne hráva iný slovenský zadák Norbert Gyömbér.

"Hosťovanie Andriju sme vnímali ako príležitosť na posilnenie kádra. Ide bezpochyby o kvalitného a talentovaného hráča. Veríme, že svoje schopnosti naplno predvedie aj v žlto-modrom a pomôže nám v naplnení našich cieľov. Želáme mu k tomu veľa šťastia," povedal k príchodu Baliča na klubovom webe športový riaditeľ žlto-modrých Jan Van Daele.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia