spravy.sk spravy.sk

Zadák Chelsea spomína na Mourinha: Povedal mi, že som hral ako odpad
zdroj: TASR/AP

Zadák Chelsea spomína na Mourinha: Povedal mi, že som hral ako odpad

Francúz Kurt Zouma to v FC Chelsea nemal vždy jednoduché. Hoci si v aktuálnej sezóne vybojoval základ a za "The Blues" nastúpil už v tridsiatich súťažných dueloch, predošlí tréneri mu nedali ani zďaleka toľko dôvery ako Frank Lampard. Vysoký 25-ročný obranca aj preto strávil ostatné dve sezóny na hosťovaniach. Ešte predtým ho ale na Stamford Bridge mal na starosti aj José Mourinho, na ktorého Zouma nikdy nezabudne.

Portugalský kouč doviedol v roku 2014 do tímu perspektívneho 19-ročného Francúza zo St. Étienne. Kým sa Zouma ešte prakticky len hľadal medzi dospelými a zvykal si na iný futbalový level, musel sa vysporiadať s veľkým prekvapením v podobe veľmi priamej kritiky. "Už si presne nepamätám, o aký zápas išlo, ale prehrali sme 1:3 vonku. Počas nasledujúceho dňa si ma Mourinho zavolal k sebe do kancelárie a spýtal sa ma, či som OK. Odvetil som, že áno, na to ale reagoval, či som si istý," zaspomínal si stopér "modrých" v rozhovore pre RMC Sport.

Svojský temperamentný kouč z Portugalska ale trval na svojom a musel adresovať svojmu zverencovi slová, ktorými ho nepochválil. "Znovu som na jeho otázku odpovedal, že som v poriadku. Vtedy mi povedal: 'Pýtam sa, lebo počas víkendu si hral ako odpad.' Len tak, priamo, úprimne. Pamätám si, že ma to vtedy dosť zasiahlo a šokovalo. Zároveň ma to ale donútilo okamžite na túto kritiku odpovedať na ihrisku. Chcel som ukázať, že na to viem adekvátne zareagovať," rozhovoril sa Zouma.

Vo svojej premiérovej sezóne v Premier League naskočil napokon Francúz do 15 ligových zápasov a tešil sa aj z triumfu v prestížnej súťaži. Po čase spomína na Mourinha ako na kormidelníka, ktorý mu dal v Chelsea dostatok priestoru. Kedysi pritom aktuálnemu trénerovi Tottenhamu Hotspur vyčítali, že dáva málo priestoru mladíkom. "Prišiel som do klubu ako 19-ročný a poskytol mi dobrú minutáž. Hral som dosť veľa zápasov a nesúhlasím s pripomienkami ohľadom toho, že nedáva šancu mladým. Je však typ trénera, ktorý miluje výhry a použije všetky možné nástroje na to, aby ich dosiahol," zakončil Kurt Zouma.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia