spravy.sk spravy.sk

Nitra skúša viacero hráčov, ukrajinskí majitelia chcú dať priestor Slovákom
zdroj: Marián Bazala

Nitra skúša viacero hráčov, ukrajinskí majitelia chcú dať priestor Slovákom

Futbalisti FC Nitra obsadili na jeseň vo Fortuna lige predposledné 11. miesto s náskokom jediného bodu pred Pohroním, no zdá sa, že im svitá na lepšie časy. Klub zmenil majiteľa, dostal sa do rúk ukrajinských investorov.

Príchod nového vedenia zo zahraničia by však nemal znamenať, že modro-biely dres si začnú obliekať prevažne cudzinci. "Chceme dať priestor hráčom z domácej kvalitnej akadémie. Ak príde niekto zo zahraničia, bude musieť byť výrazne lepší ako Slovák," vyhlásil na štvrtkovej tlačovej konferencii nový prezident klubu Andrij Kolesnyk.

V kádri mužstva nastali iba minimálne zmeny, odišli iba Marek Fábry a Matúš Mikúš, hráčsku kariéru ukončil Miloš Šimončič. Viacero hráčov, vrátane legionárov, je na skúške. "S prípravou som spokojný. Zameriavali sme sa hlavne na štandardné situácie, z nich sa dá dosiahnuť najviac gólov," povedal tréner Anatolij Demianenko.

Kabína tímu spod Zobora si pochvaľovala tréningový proces pod novým koučom. "Od hráčov je počuť, že takýto tréningový proces ešte nemali. V príprave sme mali dobré i horšie zápasy, výkonnosť ovplyvnili  dvojfázové tréningy. Som spokojný s ich profesionálnym prístupom. Našou hlavnou posilou je perspektívny stredopoliar Duje Javorčič. Už mám jasno v základnej jedenástke," doplnil Demianenko.

Nitru čaká v sobotu v prvom jarnom kole dôležitý duel v boji o záchranu s Pohroním.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia