spravy.sk spravy.sk

Predčasný koniec v Man City? Guardiola: Ak ich nezdoláme, možno ma vyhodia
zdroj: TASR

Predčasný koniec v Man City? Guardiola: Ak ich nezdoláme, možno ma vyhodia

Tréner Manchesteru City Pep Guardiola povedal, že ak jeho tím nevyradí v osemfinále Ligy majstrov Real Madrid, môže skončiť na lavičke obhajcu anglického titulu. Španielsky kouč v uplynulých troch ročníkoch získal s klubom päť domácich trofejí, no v najprestížnejšej európskej súťaži nedokázal prejsť cez štvrťfinále.

V najvyššej anglickej súťaži City stráca na vedúci Liverpool už 22 bodov a súboj o európsky primát sa pre klub stáva prioritou. "Chcem vyhrať Ligu majstrov. Snívam o tom a užívam si prípravný proces pred zápasom s Realom Madrid," povedal Guardiola pre Sky Sports. "Ak ich nezdoláme, prídem k majiteľovi klubu, alebo športovému riaditeľovi a možno budem počuť, že to nie je dobré a že mám vyhadzov. Neviem či sa to naozaj stane, no už sa to stalo mnohokrát a môže sa stať znovu."

Guardiola má zmluvu do konca budúcej sezóny. "Dávame novej generácii a deťom veľmi drsný odkaz, počítajú sa iba triumfy. Ligová sezóna je katastrofou, no ak vyhráme Ligu majstrov, bude to niečo výnimočné, pretože to je veľmi náročné," dodal španielsky kouč.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia