spravy.sk spravy.sk

Tehelné pole a MOL Aréna nominované na cenu za najlepší štadión roka!
zdroj: skslovan.com

Tehelné pole a MOL Aréna nominované na cenu za najlepší štadión roka!

Slovenské štadióny Tehelné pole a MOL Aréna sa uchádzajú o prestížnu medzinárodnú cenu Stadium of the Year za najlepší štadión otvorený v roku 2019. Nominovaných bolo celkovo 21 futbalových stánkov z 19 krajín sveta.

Cena sa udeľuje v dvoch rovinách. Jednu z nich udeľujú športoví architekti, do hlasovania sa však môžu zapojiť aj futbaloví priaznivci. Súťaž vyhlásil portál stadiumDb.com, ktorý patrí k popredným svetovým webovým stránkam venovaným futbalovým štadiónom. Za štadióny môžete hlasovať na nasledovnom odkaze http://stadiumdb.com/competitions/stadium_of_the_year_2019. Hlasovanie trvá do polnoci 15. marca.

Štadión Tehelné pole s kapacitou 22.500 sediacich divákov je postavený plne v súlade s vysokými štandardmi UEFA s komplexne vybaveným zázemím na medzinárodnej úrovni. Od decembra 2018 bol na základe predbežného užívania v skúšobnej prevádzke. V plnej prevádzke je od decembra 2019, keď bol právoplatne skolaudovaný. Domovský štadión ŠK Slovan Bratislava je oficiálne certifikovaný Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) ako štadión kategórie 4. Certifikát je platný pre odohratie súťaží riadených FIFA, UEFA, SFZ aj ÚLK.

MOL Aréna
MOL Aréna (foto: dac1904.sk)

Futbalový stánok DAC Dunajská Streda na Žitnom ostrove prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá bola ukončená práve v roku 2019. MOL Aréna disponuje kapacitou 12.700 miest na sedenie a spĺňa kritériá kategórie UEFA 4.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia