spravy.sk spravy.sk

Podpíše Liverpool Gerrarda, aby pozdvihol titul? Klub reaguje na požiadavku fanúšikov
zdroj: twitter.com/Anfield Express

Podpíše Liverpool Gerrarda, aby pozdvihol titul? Klub reaguje na požiadavku fanúšikov

FC Liverpool má dokonale rozhoratú sezónu. Už po 25 kolách Premier League ho fanúšikovia pasujú za predčasného majstra. Doposiaľ nazbieral 73 zo 75 možných ligových bodov a na čele má priam nedostihnuteľný náskok 22 bodov pred druhým Manchestrom City. Je priam nemožné nebyť majstrom za takýchto podmienok. Preto sa čoraz viac fanúšikov dožaduje zaujímavej možnosti.

Priaznivci "The Reds" prostredníctvom sociálnych sietí navrhli vedeniu klubu, aby aspoň na pár zápasov podpísalo bývalého hráča LFC Stevena Gerrarda. Legendárny kapitán tímu z Anfield Road je nesmrteľnou ikonou klubu. Veď jeho dres si obliekal nepretržite sedemnásť rokov. Vyhral s ním takmer všetko, čo sa dalo. Takmer. V jeho bohatej zbierke trofejí chýba jedna - rovno tá najcennejšia. Gerrard totiž nikdy netriumfoval s Liverpoolom v Premier League, hoci viackrát bol cenný pohár na dosah ruky. Celkovo nevyhral anglický gigant v domácej súťaži už 30 rokov.

Niekdajší vynikajúci záložník je v súčasnosti síce už trénerom škótskeho Glasgow Rangers, priaznivci "červených" však požadujú, aby sa do klubu vrátil ako hráč a zviezol sa na vlne úspechu. Ak (lepšie povedané keď) Liverpool triumfuje v najvyššej domácej súťaži, dostal by medailu a mohol by pozdvihnúť trofej, ktorú počas kariéry nezískal. Vedenie LFC však už na tento nápad stihlo zareagovať a fanúšikov nepotešilo.

"Dovoľte mi vysvetliť, čo by sa muselo stať. Otázka fanúšikov je: 'Dokážeme priviesť Stevena Gerrarda späť, aby získal ligovú medailu?' A moja spätná otázka pre nich je: 'Ktorého hráča by ste chceli vyškrtnúť zo súpisky, aby sa tak stalo?' Ak ste si nevšimli, teraz už je zamestnancom iného klubu,"
vysvetlil výkonný riaditeľ mužstva od rieky Mersey Peter Moore podľa webu soccerladuma.co.za. Hoci legendárneho kapitána sám zbožňuje, nemohol by uprieť cennú medailu inému menu v kádri. Ak by mal prísť Gerrard, za iných podmienok by sa tak nemohlo stať.

"'Stevie G' je osoba, ktorú všetci milujeme a sme hrdí na jeho kariéru. Pokiaľ však vidím požiadavky v štýle 'dajte mu päťdňový kontrakt, aby vyhral ligu', upozorňujem, že to sa nemôže stať. Chémia kabíny je dôležitá. Viete si predstaviť, že by som musel 'odrezať' niekoho z hráčov a povedať mu, že nedostane medailu? Tú totiž nezavesia na krk hocikomu. Máte svoj tím a nemôžete pridať hráča, keď je súpiska uzavretá bez toho, aby ste sa niekoho zbavili," objasnil detailnejšie túto situáciu Moore.

Fanúšikovia sa tak môžu pozerať smerom do budúcnosti k inej ceste. Snom takmer každého priaznivca LFC je, aby sa Steven Gerrard raz vrátil na Anfield ako tréner. Ak by sa mu v tej pozícii podarilo vyhrať s Liverpoolom Premier League, mohli by zabudnúť na to, že v nej nikdy netriumfoval ako hráč.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia