spravy.sk spravy.sk

Blíži sa veľký návrat? Pochettino naznačil svoje ďalšie kroky
zdroj: TASR/AP

Blíži sa veľký návrat? Pochettino naznačil svoje ďalšie kroky

Futbalový tréner Mauricio Pochettino je od polovice novembra 2019 bez klubového angažmánu. Po tom, čo skončil na lavičke Tottenhamu Hotspur, sa jeho meno spájalo s viacerými klubmi. Napriek tomu si Argentínčan užíva v domácich podmienkach regeneráciu a čaká na novú výzvu. Tá by mu do rúk mohla padnúť kedykoľvek.

Meno populárneho a žiadaného kouča, ktorý doviedol "kohútov" v sezóne 2016/2017 k druhému miestu v domácej súťaži a v tej predošlej do finále Ligy majstrov, sa spájalo s veľkoklubmi ako Bayern Mníchov či FC Barcelona. Obaja európski giganti si však našli svojich lodivodov inde po koncoch Nika Kovača, resp. Ernesta Valverdeho. S jedným z klubov sa však jeho meno spájalo najintenzívnejšie - s Manchestrom United. Mohol by Pochettino po mesiacoch prestávky znovu zakotviť v Anglicku?

"Úprimne, rád by som sa vrátil späť do Premier League," skonštatoval 47-ročný kormidelník podľa webu goal.com. Na Old Trafforde sa čoraz hlasnejšie šepká o možnom konci Oleho Gunnara Solskjaera pre horšie ligové výsledky "červených diablov". Či si ich pod svoje krídla vezme práve bývalý úspešný obranca, zatiaľ nevedno. Túto možnosť nepotvrdil, ani nevyvrátil. Niečo však naznačil. "Bude to náročné, to viem, teraz môžem len čakať a uvidím, čo sa stane," vyjadril sa rodák z mesta Murphy, ktorý aktuálne regeneruje telo aj myseľ.

"Ide o moment zotavovania sa. Aby som sa mohol nad sebou trochu zamyslieť a byť pripravený, lebo vo futbale sa môže stať hocičo kedykoľvek a musíte byť vtedy nachystaní," hovoril Pochettino, ktorý sa cíti byť nabudený. "Som pripravený a čakám na novú výzvu. Verím si a mám dosť veľa sebavedomia ohľadom faktu, že moja ďalšia misia bude fantastická," pokračoval.

V krátkosti sa vrátil aj ku svojmu pôsobeniu u Hotspur, s ktorými dosiahol spomenuté úspechy a posunul klub aj v rámci európskej úrovne tam, kde ešte nebol. "Samozrejme, som hrdý na všetko, čo som dosiahol v Tottenhame. Keď si zanalyzujem svoje pôsobenie v klube, dospejem k názoru, že sa stalo veľa pozitívnych vecí. Prišiel som v zložitom období. Začal sa búrať štadión White Hart Lane, museli sme hrať vo Wembley či stánku Milton Keynes. Iba futbaloví znalci vedia, aké náročné je vysporiadať sa s tým. Tiež aplikovať tímu novú filozofiu a idey nebolo najľahšie, klub sme však povýšili na novú úroveň," vysvetlil Pochettino a dodal, že ho najviac teší to, že bol Tottenham úspešnejší ako jeho najväčší rival zo severného Londýna.

"Hrať nepretržite v Lige majstrov a viackrát skončiť tabuľkovo vyššie ako Arsenal je výborný odkaz do budúcnosti. Vyhrať titul by bolo tiež skvelé, mať však klub na takej úrovni a tiež nový štadión je však teraz dôležitejšie ako získavanie primátov,"
dodal na záver Pochettino.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia