spravy.sk spravy.sk

Coutinho o šťastí v Nemecku i forme Liverpoolu: Na minulosť sa nepozerám
zdroj: TASR/AP

Coutinho o šťastí v Nemecku i forme Liverpoolu: Na minulosť sa nepozerám

Frustrácia? Ale nie. Philippe Coutinho je podľa vlastných slov v Nemecku šťastný. Brazílsky záložník či krídelník v priebehu ostatných rokov zažíva turbulentné obdobie. Hoci sa mu splnil veľký sen, keď v roku 2018 prestúpil z Liverpoolu do Barcelony za približne 145 miliónov eur, teraz je do konca sezóny na hosťovaní v Bayerne Mníchov. Po sezóne síce všetko môže byť inak, momentálne je však Brazílčan spokojný ohľadom toho, ako sa veci vyvíjajú.

Po príchode z Katalánska do Allianz Areny odohral 27 súťažných zápasov s bilanciou siedmich strelených gólov. Škrt v minutáži mu ale spôsobil odchod trénera Nika Kovača, ktorého vystriedal Hans-Dieter Flick. Od jeho nástupu naskakuje viac ako striedajúci žolík. Čoraz častejšie prichádzajú ohlasy, že po sezóne si ho Bavori nenechajú. Dvadsaťsedemročný technický futbalista sa má vrátiť do Barcelony, ktorá od nasledujúceho kupcu požaduje 80-90 miliónov eur. Coutinho však verí, že by mohol zotrvať v krajine štvornásobných majstrov sveta. Z jeho replík v rozhovore pre Sports Illustrated bola znateľná jasná spokojnosť.

"Nie som tu dlho, takže si to vyžaduje určitý čas, aby som sa prispôsobil novej kultúre, ale moja rodina je šťastná a aj ja som šťastný. Veľmi mi pomáha aj môj blízky priateľ Thiago Alcantara," povedal rodák z Ria de Janeiro ku svojmu pôsobeniu v metropole Bavorska. A adaptácia na tamojšie futbalové trávniky mu pocitovo vychádza. "Za ostatné mesiace som si uvedomil, že Bundesliga je poriadne náročná a vyrovnaná súťaž. Každý ju chce vyhrať, je náročné triumfovať tu celkovo. Môžeme ju porovnať s Premier League z hľadiska fyzickosti a náboja. Nemáte čas premýšľať, hra je rýchla a ihriská sú prakticky rovnaké ako v Anglicku. Súťaž je tiež technicky vynikajúco vybavená," skonštatoval.

Brazílčan vie, o čom hovorí. Štyri a pol roka bol hráčom Liverpoolu a okúsil futbal na Britských ostrovoch, ktorý mu vyhovoval a kde sa vyprofiloval na jedného z najžiadanejších hráčov na svete. Z Anfield Road podľa viacerých odborníkov nemal vôbec odísť. V rámci uplynulej sezóny by bol súčasťou kádra, ktorý celkovo triumfoval v Lige majstrov a v tomto ročníku si ide neohrozene po titul v Premier League. Podľa vlastných slov ale Coutinho žiaden svoj krok neľutuje a pozerá sa iba do budúcnosti.

"Liverpool priam lieta, ale nečudujem sa. Videli sme to už minulý rok, keď triumfoval v Lige majstrov. Nie je to prekvapujúce vzhľadom na fantastický káder a trénera Kloppa. Som veľmi šťastný, že sa im tak darí, pretože tam mám množstvo kamarátov a bývalých spoluhráčov. To je ale všetko, nepozerám sa späť na minulosť. Pobral som sa inou cestou a sústredím sa iba na dosiahnutie svojich snov. Za svoju minulosť som však šťastný a môžem sa pozerať dopredu."

Verí, že rovnaké úspechy môže dosiahnuť aj v Bayerne pod vedením Flicka, ktorého počínanie si pochvaľuje. "Tréner pracuje tvrdo a vďaka nemu hráme dobre. A to je to najdôležitejšie. Nie je ľahké viesť tím ako Bayern Mníchov. Myslím si, že odvádza dobrú prácu," pochválil svojho kouča Coutinho, ktorý verí v zisk treble, a teda úspechu Mníchovčanov v Bundeslige, domácom pohári i Lige majstrov. "Samozrejme, verím, že dokážeme vyhrať všetky trofeje. Tvrdo pre to makáme. Súťaž ako Liga majstrov je jedna z najťažších na svete, avšak keď poriadne tvrdo pracujete, môže sa stať čokoľvek," dodal na záver bývalý hráč tímov Vasco da Gama, Inter Miláno či Espanyol Barcelona.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia