spravy.sk spravy.sk

Ščasný v Senici skončil, Olejník viedol prvý tréning. Vrátia sa Kóňa či Piroska?
zdroj: facebook/FK Senica

Ščasný v Senici skončil, Olejník viedol prvý tréning. Vrátia sa Kóňa či Piroska?

V čase, kedy fortunaligové mužstvá finišujú prípravu na prvý jarný ligový duel, sa na Záhorí dejú veľké veci. Po zimnej príprave, ktorá prebehla v obmedzenom režime a dokonca bez generálky, skončil aj tréner Michal Ščasný a nahradí ho bývalý kormidelník druholigového Komárna Jozef Olejník.

„S vedením klubu sme predbežne dohodnutí a v najbližších hodinách by sme mali podpísať zmluvu. Dostal som informáciu, že klub sa v stredu ráno dohodol s doterajším trénerom Michalom Ščasným na ukončení spolupráce, preto som dnes už doobeda viedol s prvým tímom silový tréning,“ prezradil portálu ProFutbal.sk tréner a naposledy športový riaditeľ mládeže v druholigovom Poprade Jozef Olejník.

Ešte v utorok sa v reportáži v televíznom spravodajstve Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) hovorilo o tom, že trénovalo iba osem hráčov, predchádzajúci tréner Michal Ščasný portálu ProFutbal.sk vysvetľoval, že mužstvo dostalo kvôli únave voľno. Už dnes sa ale na Záhorí ukázali aj niektoré nové tváre. Dnešného tréningu sa zúčastnilo dvadsať hráčov a traja brankári. Vrátil sa aj brankár Vojtěch Vorel, s ktorým rátame do jari ako s brankárskou jednotkou. Postupne sa spoznávame, keďže všetky veci sa udiali veľmi narýchlo,“ doplnil nový šéf senickej lavičky.

Podľa našich informácií sa má do mužstva vrátiť viacero futbalistov, ktorí v minulosti v senickom klube pôsobili a rovnako aj do realizačného tímu, kde by mohli pribudnúť Stanislav Velický či Juraj Piroska. Konkrétne mená však tréner Olejník nechcel komentovať: Máte správne informácie, snažíme sa káder trošku poslovenčiť, respektíve ‚poseničtiť‘ a priviesť hráčov, ktorí pôsobili v klube v mládežníckych kategóriách, prípadne na seniorskej úrovni. Môžem potvrdiť, že niektorí sa objavili v Senici už na dnešnom tréningu. Realizačný tím vo väčšine zostáva rovnaký, pri mužstve pokračuje Martin Šnegoň, aj ďalší ľudia. Avšak, keďže viacero vecí ešte nie je ešte legislatívne dotiahnutých, nerád by som sa k tomu bližšie vyjadroval.“

Petržalka (Ján Ďurica, Juraj Piroska)
Juraj Piroska pôsobí ako hrajúci tréner v Petržalke, podľa našich informácií mal dostať podobnú ponuku z fortunaligovej Senice. (foto: facebook/FC Petržalka)

V kuloároch sa v posledných dňoch skloňoval návrat stredopoliara Tomáša Briganta či obrancu Erika Otrísala, ponuku mal podľa našich informácií dostať aj čoskoro 36-ročný Tomáš Kóňa. „Viem, že bol Kongo oslovený, ale ponuku na spoluprácu neprijal a pravdepodobne bude pokračovať v tretej lige na Myjave,“ priznal Olejník. Reálna naďalej ostáva aj možnosť pomoci zo Žiliny, ktorá už mala podať ligovému konkurentovi pomocnú ruku v januári. Dnes sa na tréningu zúčastnil aj mládežnícky reprezentačný stopér Adam Kopas, ale aj jednania so Žilinou vedú noví majitelia, čiže osobne nemám v tejto záležitosti bližšie informácie.“

O nových vlastníkoch senického klubu kolujú rôzne informácie, po ich pôsobení v trnavskom futsale či v klube v Uherskom Hradišti mali zostať nevyplatené mzdy a viaceré dlhy. „Absolvovali sme s pánmi majiteľmi stretnutia, na ktorých mi predostreli víziu fungovania klubu a zaujali ma. Od ostatných správ sa snažím obrniť, nechcem, aby moju prácu rušili nejaké bočné vplyvy,“ komentoval Olejník, ktorý verí, že sa mu podarí poskladať čo najsilnejšie mužstvo do nedeľňajšieho duelu v Dunajskej Strede. „Všetko sa dá. Nie sme čarodejníci, ale budeme sa snažiť, aby sme na nedeľu a na jarnú časť zostavili konkurencieschopný tím,“ uzavrel optimisticky.

V Poprade len mesiac

Štyridsaťpäťročný tréner, ktorý v minulosti pôsobil aj v Dunajskej Strede, odišiel v zime po takmer dvoch rokoch z Komárna do Popradu, kde zastával funkciu športového riaditeľa mládeže. V tíme druholigového účastníka však musel čeliť viacerým problémom. „Chceli sme nastaviť nový systém a niektoré veci sa nám podarilo uskutočniť, ale niektoré nie. Vznikli určité problémy, tak ako v každom klube na Slovensku, ale rozhodne nie sú tak veľké, ako sa nafúkli. Podľa môjho názoru zlyhal ľudský faktor, ktorý podnecoval zbytočnú vzburu. Je to však interná záležitosť klubu a ja verím, že sa všetko podarí vyriešiť. Hlavne kvôli majiteľovi, ktorému veľmi záleží na rozvoji futbalu v tomto regióne a snaží sa pre Poprad niečo vytvoriť,“ komentoval Olejník, ktorý vo svojej funkcii skončil dobrovoľne práve pre ponuku zo Záhoria. „Zobral som si aj deň na rozmyslenie, veľmi som zvažoval túto ponuku. Šanca trénovať v najvyššej súťaži sa ale nemusí opakovať a preto som sa rozhodol prikývnuť. Majiteľ Popradu to prijal ľudsky a podali sme si ruky, za čo jemu a celému popradskému vedeniu ďakujem,“ povedal na záver pre ProFutbal.sk Olejník.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia