spravy.sk spravy.sk

Pôsobil v Monaku či Argentíne, teraz sa český záložník upísal Seredi
zdroj: facebook.com/seredskyskf

Pôsobil v Monaku či Argentíne, teraz sa český záložník upísal Seredi

ŠKF Sereď pokračuje vo vystužovaní kádra pred jarnou časťou sezóny vo Fortuna lige. Brankársky post vystužil Adnan Kanurič, zálohu zase hráč zo Severného Macedónska Filip Duranski, ktorý má byť priamou náhradou za odídenca Denisa Ventúru. Do stredu poľa však teraz priviedli červeno-bieli ďalšie meno. Prišiel Čech Nicolas Šumský.

Dvadsaťšesťročný futbalista od našich západných susedov podpísal s ŠKF zmluvu do leta 2021. Šumský môže napísať zaujímavý futbalový životopis. Ešte pred svojimi 13. narodeninami sa dostal do mládežníckej akadémie AS Monako. Odtiaľ putoval do AS Cannes a nasmeroval si to aj do mládežníckych štruktúr argentínskych tímov River Plate či Argentinos. V rámci zahraničia pôsobil aj v talianskej Parme, slovinskom ND Gorica či škótskych tímoch Hamilton Academical FC a Airdrieonians FC.

Ani slovenská liga nebude preňho neznámou. Šumský si polovicu sezóny 2014/2015 obliekal dres Dukly Banská Bystrica. Počas predošlých rokov striedal pôsobenia v českých tímoch Dukla Praha, FC Vysočina a naposledy Frýdek-Místek. Sereď oznámila jeho angažovanie v utorok večer prostredníctvom svojho facebooku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia