spravy.sk spravy.sk

Novej tvári Pohronia blahoželal aj hráč Realu Madrid: Môj najlepší kamoš
zdroj: TASR/AP, instagram.com/lukajovic

Novej tvári Pohronia blahoželal aj hráč Realu Madrid: Môj najlepší kamoš

Pohronie získalo pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy ďalšiu posilu. Nováčikovi pomôže v záchranárskych ambíciách Srb Kojo Matič. Dvadsaťštyriročný krídelník sa upísal klubu do konca tejto sezóny. Predtým si obliekal dresy slovenských tímov v nižších súťažiach - Nové Zámky a Gabčíkovo. Jeho príchod je však zaujímavý z iného dôvodu.

Hráč, ktorý má rovnaké priezvisko ako jeho slávnejší krajan Nemanja, sa totiž po prestupe do srdca Slovenska dočkal gratulácií od osoby, od ktorej by to viacerí zrejme nečakali. Blahoželal mu totiž aj útočník Realu Madrid Luka Jovič. Akonáhle zapózoval Matič so žlto-modrým dresom, ocitol sa v instagramovom príbehu tohto mladého perspektívneho zakončovateľa, ktorý ho označil a pridal k tomu aj dva smajlíky. Prečo sa tak stalo? Vychádzajúca hviezda "bieleho baletu" je totiž veľmi blízka novej posile Žiaru nad Hronom.

"Luka Jovič je naozaj môj najlepší kamarát. Vyrastali sme spolu, boli sme susedia a chodili sme aj spolu do školy," objasnil Kojo Matič na videu, ktoré pridalo Pohronie na svoj facebook. Medzi obomi hráčmi je vekový rozdiel iba dva roky. Mladší Jovič sa rovnako ako Matič narodil v obci Bijeljina, ktorá sa nachádza 12 kilometrov od hraníc Srbska v Bosne a Hercegovine. Obaja ale majú srbské občianstvo. Vysvetľuje to gratuláciu, ktorá putovala z Madridu do Pohronia. Tá sa ale zrodila prirodzeným spôsobom.

"Je to zaujímavé, ale všetko sa stalo náhodou. Nič som mu totiž nepovedal, iba som mu poslal fotku, že som tu a ako nový hráč sa upísal Pohroniu. On to následne sám dal do svojho príbehu. Keď to uvideli ľudia z Pohronia, dali to na svoj facebook,"
zasmial sa Kojo Matič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia