spravy.sk spravy.sk

Na derby Slovana s Trnavou pozýva aj Škrtel. Komu bude fandiť?
zdroj: Dominika Bedejová

Na derby Slovana s Trnavou pozýva aj Škrtel. Komu bude fandiť?

Na historické 155. tradičné derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava pozýva cez sociálne siete aj bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel.

Prestížny duel Slovana s Trnavou otvorí jarnú časť Fortuna ligy, andeli budú úradujúceho majstra a lídra Fortuna ligy hostiť na Štadióne Antona Malatinského v nedeľu nedeľu 16. februára o 15:00. Obaja fortunaligisti lákajú svojich fanúšikov na tribúny prostredníctvom videopozvánok, zapojili sa do nich donedávna kanonier belasých Andraž Šporar, tiež bývalí lídri Trnavy Emir Halilovič a Kubilay Yilmaz, ale aj MMA bojovník Attila Végh či hráč tureckého Basaksehiru Martin Škrtel.

Bývalý reprezentačný stopér sa vo videu na sociálnej siete prihovára k fanúšikom, aby išli v čo najväčšom počte na futbal: „Pozdravujem všetkých fanúšikov slovenského futbalu, ale hlavne Spartaka Trnava. Zostáva týždeň do derby medzi Spartakom a Slovanom Bratislava. Chcem vás týmto všetkých pozvať na Štadión Antona Malatinského v nedeľu o 15:00. Ja tam bohužiaľ nebudem môcť ísť, ale verím, že vy prídete v čo najväčšom počte a vytvoríte takú atmosféru, ako si toto derby zaslúži. Takže, všetci v nedeľu na štadión a Trnava do teho!“ povedal vo videu Martin Škrtel.

Tridsaťpäťročný rodák z Handlovej sa už v minulosti neraz vyjadril, že je fanúšikom Spartaka a rád by v Trnave zakončil svoju bohatú kariéru. Na Slovensku hrával iba za Trenčín, odkiaľ prestúpil do Zenitu Petrohrad, neskôr pôsobil v Liverpoole, Fenerbahce a začiatkom sezóny krátko pôsobil v talianskej Atalante. V istanbulskom klube Basaksehir teraz bojuje o ligovú trofej a predstaví sa aj na jar vo vyraďovacej fáze Európskej ligy proti Sportingu Lisabon s Andražom Šporarom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia