spravy.sk spravy.sk

Chystá Juventus nečakaný predaj svojej hviezdy už po roku?
zdroj: juventus.com

Chystá Juventus nečakaný predaj svojej hviezdy už po roku?

Už počas najbližšieho leta môže dôjsť k nečakanému odchodu. Aaron Ramsey posilnil Juventus Turín začiatkom uplynulého júla, už o necelých 365 dní neskôr však nemusí byť jeho súčasťou.

Záložník z Walesu opustil londýnsky Arsenal a "bianconeri" sa počas leta upísal ako voľný hráč. Majster Serie A ho získal prakticky zadarmo, keďže mu u "kanonierov" vypršala zmluva. Museli zaplatiť iba províziu jeho agentúre Avid Sports Group, konkrétne by malo ísť o sumu 3,6 milióna eur. O polroka však môžu Turínčania zrealizovať Ramseyho predaj.

Ako referuje taliansky Tuttosport na základe svojich zdrojov, reprezentanta "červených drakov" plánuje Juventus predať pre neustále zranenia. Tými bol 29-ročný futbalista neslávne preslávený už počas pôsobenia v Premier League. V tejto sezóne doposiaľ nastúpil do 19 súťažných zápasov a strelil dva góly. Celkovo ale odohral len 777 súťažných minút, čo sa rovná priemeru cca 8,5 duelov v plnej minutáži. Naďalej ho limitujú svalové problémy. To však nie je jediný problém. Ramsey patrí k najlepšie plateným hráčom "starej dámy". Jeho týždenná gáža činí až 400-tisíc eur a jeho odchod by výrazne odľahčil klubovú pokladnicu.

Walesan by mohol napodobniť kroky Nemca Emreho Cana, ktorý sa len po roku a pol strávenom v Juventuse porúčal do Borussie Dortmund. Hoci v jeho prípade ide zatiaľ len o polročné hosťovanie. V prípade možného odchodu Ramseyho sa v kuloároch spomína aj možný návrat do Arsenalu. Záujem by mal mať údajne aj Manchester United či turecké kluby.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia