spravy.sk spravy.sk

Slovan skúša nové rozostavenie s tromi stopérmi. Kozák: Radosť sa pozerať
zdroj: TASR

Slovan skúša nové rozostavenie s tromi stopérmi. Kozák: Radosť sa pozerať

Slovanisti si na sústredení v tureckom Beleku vyskúšali nové hernú formáciu s tromi stopérmi.

Tréner Ján Kozák mladší zvolil nové rozostavenie v prípravnom zápase proti slovinskému majstrovi NK Olimpija Ľubľana, v stopérskej trojici nastúpili Kenan Bajrič, Myenty Abena a Vernon de Marco. Belasí sa prezentovali veľkou ofenzívnou chuťou, čo vyústilo do gólu Brazílčana Rataoa hneď v úvode stretnutia, slovanisti napokon zvíťazili 2:1. „V prvom polčase sme skúšali iné rozostavenie a poňali sme zápas veľmi ofenzívne, často sme išli až do rizika a v obrane do súbojov jeden na jedného. Boli tam však zároveň výborné veci, chlapci zápas odmakali a dali do zápasu kvalitu. Miestami bola radosť sa na to pozerať,“ poznamenal pre klubovú televíziu hlavný tréner Ján Kozák mladší.

Už v druhom polčase sa ale slovanisti vrátili k zaužívanému rozostaveniu, preto by formáciu 3 – 5 – 2 diváci vo Fortuna lige nemali očakávať pravidelne. „Pokiaľ chceme hrať týmto systémom, s vysunutými krajnými obrancami a hrať vysoko ofenzívne, musíme byť na to výborne fyzicky pripravení. Nehovorím, že by Olimpija nebola kvalitný súper, ale ešte kvalitnejší by nás mohol ľahko potrestať. Musíme na tom ešte poriadne popracovať, je však dobré, že chlapci to dobre prijali a vnímajú pozitívne. Som rád, že sme si to vyskúšali,“ doplnil Kozák.

Duel proti slovinskému protivníkovi si užil aj slovinský rodák Kenan Bajrič. Práve v Olimpiji vyrastal a odtiaľ začiatkom roka 2018 prestúpil do Slovana Bratislava. „Keď som si pozrel plán prípravy, tak som túžil, aby som nastúpil práve proti Olimpiji. Pre mňa to bolo niečo špeciálne. Poznám tam 5-6 hráčov i realizačný tím, bolo príjemné sa s nimi opäť stretnúť. Vzhľadom na to, že sme vyhrali, očakávam v priebehu nedele veľa správ zo Slovinska,“ poznamenal pre klubový web 25-ročný obranca. Podobne si zápas užil aj útočník Ezekiel Henty, bývalý hráč Ľubľane.

Slovinský obranca si takisto zápas s novým rozostavením pochvaľoval, stretnutie malo podľa neho už ligové parametre. Zatiaľ sme v podobnom systéme odohrali len niekoľko zápasov v Európskej lige, čiže je to pre nás stále niečo iné a nové. Myslím si, že sme to zvládli a nemali sme nejaké veľké problémy. Potrebujeme si vyskúšať aj nejaké nové veci, a kedy, keď nie práve teraz v príprave? Určite to malo svoj zmysel a pokiaľ tréner v budúcnosti opäť zvolí tento systém, už naň budeme lepšie navyknutí,“ zakončil Bajrič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia