spravy.sk spravy.sk

Hrával v Serie A, Dunajská Streda ho ohúrila: Niečo podobné som ešte nevidel
zdroj: facebook.com/fcdac

Hrával v Serie A, Dunajská Streda ho ohúrila: Niečo podobné som ešte nevidel

Má skúsenosti z jednej z najprestížnejších a najťažších futbalových líg na svete. Obranca Lorenco Šimič si donedávna obliekal dresy postupne troch talianskych tímov. Chorváta angažovala z Hajduku Split Sampdoria Janov, postupne strávil istý čas na hosťovaniach v FC Empoli či SPAL Ferrara. Teraz sa 23-ročný stopér presunul do Fortuna ligy a na jar bude pomáhať Dunajskej Strede.

Slovenský vicemajster ho získal na polročné hosťovanie s opciou. Definitívne tak môžeme skonštatovať, že v zadných radoch zaplátal dieru po odchode Mateja Oravca nielen príchodom Šimiča, ale i Dušana Lalatoviča. Obaja by mali byť priamou konkurenciou v kádri pre zohraté duo Dominik Kružliak - Danylo Beskorovainyi. Mladý zadák od Balkánu môže vynikať svojou výškou (195 cm) ale i skúsenosťami zo Serie A. Ako sa dnes kmeňový hráč HNK Rijeka dostal do krajiny štvornásobných majstrov sveta?

"Začiatky mojej kariéry sa viažu k mládežníckym tímom Hajduku Split, kde som sa dostal až medzi dospelých. Celkovo som v klube strávil dvanásť rokov. Nasledovali moje pôsobenia v Sampdorii, Empoli, SPAL Ferrara či Rijeke. V poslednom pôsobisku som bol ale väčšinu času zranený. Rozhodol som sa preto prísť do DAC-u," objasnil Šimič vo svojej videovizitke na klubovom webe.

Možnosť hosťovania v klube zo Žitného ostrova prijal hneď. Zaujala ho vízia žlto-modrých. "Moje hosťovanie sa zrodilo po diskusii agenta so športovým riaditeľom Janom Van Daelem. Rozprávali mi o projekte, klube i fanúšikoch. Zapáčilo sa mi to a nemal som pochybnosti, že chcem prísť," objasňuje vysoký stredný bek, ktorý už prerazil aj na reprezentačnej úrovni. "Šesťkrát som nastúpil za chorvátsku dvadsaťjednotku. Strelil som aj jeden gól. Potom prišlo zranenie v SPAL-e a sprevádzalo ma aj v Rijeke."

Práve pre spomenuté problémy ešte Šimič v tejto sezóne neodohral súťažný zápas. Na skúške počas zimnej prípravy však Dunajskostredčanov zaujal. A bolo to obojstranné. Chorváta ohúrilo zázemie, ktorým tím z juhu Slovenska disponuje. "Prezrel som si MOL Akadémiu. Môžem povedať, že niečo podobné som ešte nevidel aj napriek tomu, že som už hrával v Taliansku. Táto akadémia môže konkurovať aj najväčším klubom na svete. Pre slovenskú ligu ide o niečo veľké. Rovnako som videl aj štadión, je neuveriteľný. Zatiaľ si všetko pochvaľujem," jasal.

Medzičasom sa už stihol zoznámiť aj s novými kolegami i cieľmi klubu. "Teraz som v Dunajskej Strede a očakávam veľa. Stihol som stretnúť spoluhráčov aj trénerov. Viem, ako rozmýšľajú. Sú poriadne motivovaní, hladní po víťazstvách, čo je dôležité pre tím, klub aj fanúšikov," hovoril Šimič a na záver definoval jasné ambície. "Od tímu očakávam dobré výsledky, zisk Slovenského pohára a postup do Európskej ligy. Prišiel som, aby som sa zlepšoval a pomohol mužstvu. Všetci mi tiež hovoria, že atmosféra je to neuveriteľná, čiže sa neviem dočkať prvého zápasu."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia