spravy.sk spravy.sk

Budúci slovenský reprezentant? Za „osemnástku“ nastúpil Francúz Morel
zdroj: Facebook/Johan Morel

Budúci slovenský reprezentant? Za „osemnástku“ nastúpil Francúz Morel

Slovenská reprezentácia do 18 rokov absolvovala v uplynulých dňoch kvalitný medzinárodný turnaj Copa del Atlantico na Kanárskych ostrovoch. Spomedzi štyroch tímov obsadili zverenci trénera Stanislava Maceka tretie miesto.

„Osemnástka“ podľahla rovesníkom zo Španielska (0:2) a Japonska (0:1), tesne zdolala Mexiko (1:0). Jediný gól našich zaznamenal Mojžiš. 

Slovenských fanúšikov pri pohľade na zostavu našej reprezentácie zaujalo netradičné meno - Johan Morel. Nováčik v tíme prišiel z francúzskeho klubu US Boulogne Cote d’Opale, nastúpil v dvoch zápasoch a 42-ročného kormidelníka svojimi výkonmi zaujal.

Stanislav Macek bol s výkonmi mladého stopéra nadmieru spokojný (foto: FA Las Palmas)

„Pravidelne hráva najvyššiu francúzsku mládežnícku ligu na poste stredného obrancu. Veľmi dobre a rýchlo zapadol do kolektívu a ukázal, že s ním treba počítať. Je fyzicky výborne pripravený, rýchly a vždy bol v správnom čase na správnom mieste, dominoval vo vzdušných súbojoch. Bol pre nás príjemným objavom turnaja,“ vychválil mladíka so slovenskými koreňmi tréner Macek.

V marcovom asociačnom termíne „osemnástka“ privíta na domácej pôde v dvojzápase Gruzínsko, v polovici mája bude vrcholom sezóny tradičný Slovakia Cup. Je možné, že v reprezentácii sa znovu objaví i Morel. „Ťažko teraz jednoznačne povedať, ale určite ešte dostane od nás príležitosť a keď zopakuje výkony zo Španielska, tak si myslím, že sme našli dobrého adepta pre slovenský reprezentačný dres,“ dodal Macek pre futbalsfz.sk.

Ako je známe, len nedávno sa v národnom tíme do 19 rokov objavil iný zahraničný futbalista so slovenskými koreňmi. Vo výbere trénera Alberta Rusnáka st. sa ocitol šikovný stredopoliar Amid Khan Agha z nemeckého Hoffenheimu. V tíme do 17 rokov bol zasa minulé leto nominovaný Daniel Smith z anglického Wiganu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia