spravy.sk spravy.sk

Podceňovaný pri príchode, ospevovaný po debute. Souček si získal fanúšikov West Hamu
zdroj: facebook/West Ham

Fanúšikovia West Hamu po príchode Tomáša Součeka nejasali. Bývalý líder Slavie Praha bol pre väčšinu z nich neznámym hráčom, klubu vyčítali, že potrebujú významnejšie mená, aby sa v Premier League zachránili.

Najdrahší hráč českej ligovej histórie ale hneď pri svojej premiére zaujal. Hoci kladivári aj s jeho pomocou vyhrávali po prvom polčase 2:0 a v druhom dejstve 3:1, napokon po hrubých chybách obrany len remizovali s Brightonom 3:3. Na výkon českého futbalistu sa sypú komplimenty. Dvadsaťštyriročný stredopoliar zaujal aktívnym prístupom, odbehanými kilometrami, nebol dokonca ani ďaleko od gólu. Keď ho tréner David Moyes v 85. minúte stiahol z ihriska, niektorí fanúšikovia krútili hlavou. „Bol fantastický. V prvom polčase bola vidieť jeho snaha a zápal do hry. Zo zápasu s Liverpoolom sme si preniesli trochu únavy, takže nám jeho čerstvé nohy veľmi pomohli,“ povedal pre BBC päťdesiatšesťročný kormidelník.

Součkovu premiéru nezabudol okomentovať ani fakeový, ale veľmi sledovaný účet trénera West Hamu.
Ten ho prirovnal Marouaneovi Fellainimu.

Hoci si novú posilu Moyes pochvaľoval, v závere Součeka z ihriska stiahol, za čo si vyslúžil kritiku od viacerých fanúšikov. Aj od tých, ktorí príchod českého futbalistu sprvu spochybňovali. „Moyes vystriedal behom zápasu troch našich najlepších hráčov - Snodgrassa, Antonia a Součeka. Potom to už išlo...,“ kritizoval fanúšik West Hamu Jesse na sociálnej sieti, pripisujúc prehru trénerovi i pasívnemu útočníkovi Hallerovi. „Moyes absolútne spackal zápas, keď dobre hrajúceho Součeka stiahol v druhom polčase hlbšie, hoci hral pred Nobleom priam dokonale,“ komentoval ďalší.

„Souček je presne to, čo potrebujeme. Solídna, jednoduchá, rýchla a presná hra v strede ihriska.
Dostáva sa do dobrých pozícií a doplňuje ostatných hráčov. Čo viac si môžeme priať?“

Účet West Hamu Social na Twitteri hlásil: „Máme teraz v strede poľa nohy, ktoré robia špinavú prácu a rozbíjajú útoky súpera.“ Pod príspevkom sa objavilo viacero podporných komentárov. „Super debut pre Součeka. Je veľký a silný, schopný sa vracať. A čo je úplne najdôležitejšie, neustále podporuje Hallera. Nastúpil a jeho prínos bol okamžite cítiť,“ znel jeden z nich.

Fanúšikovia si všimli aj to, ako český stredopoliar oduševnene prežíval gól West Hamu.

Tri inkasované góly stáli West Ham lepší výsledok. Preto viacerí fanúšikovia radia vedeniu klubu,
aby skúsili priniesť aj celú obrannú líniu Slavie...

Jediné mínus pre výkon Součeka môže byť neúspešná hlavička v prvom polčase, vo veľkej šanci ho vychytal brankár Mathew Ryan. Po remíze v šesťbodovom zápase s Brightonom aj naďalej zostáva West Ham na zostupovom 18. mieste anglickej Premier League.