spravy.sk spravy.sk

TOP 5 najsledovanejších obrancov jarnej časti Fortuna ligy
zdroj: TASR, facebook

TOP 5 najsledovanejších obrancov jarnej časti Fortuna ligy

Zatiaľčo budú fortunaligové mužstvá bojovať o titul, záchranu, európske miestenky či poháre, tak fanúšikovia a verejnosť budú bystriť aj na jednotlivých hráčov a ich výkony počas jarnej časti súťaže.

Redakcia portálu ProFutbal.sk zmapovala v týždni pred štartom jarnej časti aktuálne kádre klubov a vybrala päticu hráčov na každom poste, na ktorých bude počas najbližšieho obdobia zvýšená pozornosť. Vybraní hráči majú za sebou buď zaujímavý príbeh, alebo budú pre svoje mužstvá niečím výnimoční. Nezabudnite na konci článku hlasovať za toho futbalistu, ktorého budete sledovať najviac práve vy.

#1 Lorenco Šimič

Stopérska dvojica Kružliak - Beskorovainyi najmä koncom jesene viackrát chybovala, čo mužstvo zo Žitného ostrova stálo niekoľko bodov, a tým pádom aj vyššie ciele v aktuálnej sezóne. Zrejme nedostižný Slovan sa rozhodli Dunajskostredčania naháňať s novou posilou v strede obrany. Z talianskej ligy, preslávenej najmä prepracovanou defenzívnou taktikou, prišiel chorvátsky obranca Lorenco Šimič. Od Chorváta zo Sampdorie Janov si DAC sľubuje spevnenie defenzívy, čo najmä v náročnej nadstavbovej časti bude nutné. Podarí sa 23-ročnému bývalému hráčovi Empoli a SPAL Ferrara presadiť sa v neľahkej konkurencii?

#2 Izuchukwu Anthony

Ak náhodou v prvom jarnom kole budete poznať len zlomok hráčov Spartaka, nečudujte sa. Káder totiž prešiel radikálnou zmenou a odišlo množstvo mien zo základnej jedenástky. Nové kluby majú brankári Bolek a Urminský a tiež futbalisti Kubilay Yilmaz, Marko Kelemen, Kristián Mihálek, Filip Dangubič, Emir Halilovič, Filip Oršula, Joao Diogo, Lucas Lovat, Ivan Mesík, Marko Marinkovič a údajne sa nepočíta ani s Timotejom Záhumenským. Koľko hráčov odišlo, toľko ich naopak aj prišlo, pričom v defenzívnej formácii zrejme zostane iba kapitán Bogdan Mitrea. Jeho partnerom na stopérskej pozícii by mal byť 22-ročný reprezentant Nigérie Anthony Izuchukwu, ktorý v drese svojej vlasti odohral kompletnú minutáž na nedávnom Africkom pohári národov do 23 rokov. Silový a rýchly obranca s výborným výskokom počas prípravy dokázal svoje kvality a podľa mnohých by mohol byť adekvátnou náhradou za Myentyho Abenu, ktorý v lete ako hviezda tímu odišiel k rivalovi do Slovana.

Cole Kpekawa faul (AS Trenčín)
Kpekawa po faule vypadol z futbalu na polroka, rovnako ako Trusa. (foto: facebook/MFK Zemplín Michalovce)

#3 Cole Kpekawa

Tvrdý anglický stopér prišiel do Trenčína už v lete z FC Billericay, odchovanec QPR si prešiel tímami Colchesteru, Portsmouthu, Leytonu Orient, Barnsley a škótskeho St. Mirren, než prišiel do Trenčína. V drese AS si veľa zahrať nestihol, v pohári pomohol k postupu cez Šalkovú, no v lige odohral iba sedem minút. Na pôde Michaloviec totiž prišiel do nešťastného stretu s Matejom Trusom, čo skončilo zlomeninou nohy mladého talentovaného útočníka a polročným trestom pre Kpekawu. Obranca Trenčína by sa tak už 14. marca mohol objaviť opäť na ihrisku a pomôcť defenzíve, v ktorej už na jeseň vypomáhal skúsený stredopoliar Koolwijk a z ktorej v zime postupne odišli Peter Kleščík, Lukáš Skovajsa, mladý Adam Laczkó a skloňuje sa aj odchod Martina Šuleka.

#4 Ľubomír Michalík

Veľký návrat na slovenské ligové trávniky zažije aj ďalší bývalý hráč Premier League. Tridsaťšesťročný líder ŠKF Sereď Ľubomír Michalík opustil minulosezónneho nováčika Serede po nezhodách so severomacedónskym trénerom Slavčem Vojneskim. Abdikácia tohto kormidelníka vrátila Sereď späť na zem a do tímu sa vracajú staré opory - tréner Lérant i stopér Michalík. Ten zatiaľ hrával v Galante, ktorá slúži ako B-tím Serede, preto kontakt so spoluhráčmi nikdy nestratil a očakáva sa, že sa hneď od prvého kola jari zaradí do zostavy tímu v snahe sa čo najrýchlejšie vyhnúť zostupovým prácam a udržať tím, ešte stále bez vlastného štadióna, v elitnom prostredí.

Pohronie - Zlaté Moravce (Meda, Jacy)
Jacy, ešte v drese ViOn-u, vedľa svojho súčasného spoluhráča v Pohroní Medu. (foto: Lukáš Urbašík)

#5 Jacy Maranhao Oliveria

Počas jesene dostal brazílsky obranca vo ViOn-e šesť šancí a ani raz vyložene nesklamal. Práve naopak, svojou hrou a oduševnením si získal fanúšikov. Dvadsaťdvaročný futbalista ale doplácal na dobre fungujúcu obranu v Zlatých Moravciach a nepodarilo sa mu prebiť sa do základnej zostavy. V poslednom Pohroní - najmä po odchodoch Jána Noska či Mareka Kristiána Bartoša - bude mať dostatok priestoru dokázať svoj talent i potenciál a od skúseného Petra Pavlíka sa aj čo-to naučiť. Veľmi dobrý krok od oboch klubov, aj pre samotného hráča.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia