spravy.sk spravy.sk

Hertha získala po Piatekovi ďalšieho skvelého útočníka
zdroj: TASR/AP

Hertha získala po Piatekovi ďalšieho skvelého útočníka

Nemecký futbalový klub Hertha Berlín získal v posledný deň zimného prestupového obdobia útočníka Matheusa Cunhu z konkurenčného Lipska. Klub z hlavného mesta poslal rovnako v piatok na hosťovanie do Werderu Brémy iného zakončovateľa Davieho Selkeho.

Dvadsaťročný Brazílčan stál Herthu približne 18 miliónov eur a podpísal viacročný kontrakt. "Matheus je mladý hráč s enormným potenciálom, ktorý už preukázal svoje schopnosti. Môže hrať na hrote i na krídle, čím robí našu ofenzívu variabilnejšou," povedal manažér klubu Michael Preetz.

Cunha sa pripojí k novým spoluhráčom až neskôr, keďže momentálne bojuje s brazílskym výberom do 23 rokov na turnaji olympijskej kvalifikácie v Kolumbii.

Hertha získal už vo štvrtok Krzysztofa Piateka z AC Milána. Poľský útočník prišiel za 23 miliónov eur plus ďalšie bonusy a je druhý najdrahší hráč v histórii klubu. Rekordný prestup vo výške 25 miliónov eur urobila Hertha v pondelok, keď priviedla francúzskeho stredopoliara Lucasa Tousarta z Olympique Lyon. Ten však bude do konca prebiehajúceho ročníka hrať v Lyone. Berlínčania počas zimnej prestávky získali aj defenzívneho stredopoliara Santiaga Ascacibara z VfB Stuttgart. Informovala agentúra SID.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia