spravy.sk spravy.sk

SFZ vybral dejisko ďalšieho zápasu "dvadsaťjednotky". Kentoš je spokojný
zdroj: sfzofficial

SFZ vybral dejisko ďalšieho zápasu "dvadsaťjednotky". Kentoš je spokojný

Výber slovenských futbalistov do 21 rokov odohrá kvalifikačné stretnutie B-skupiny o postup na ME 2021 tejto vekovej kategórie proti rovesníkom z Lichtenštajnska v Nitre. Nadviaže tak na posledný minuloročný duel proti Gruzínsku, ktorý sa tiež odohral pod Zoborom. Prvé domáce skupinové stretnutie proti Francúzom sa odohralo v Dunajskej Strede. Voľba štadióna bola podľa nového trénera 21-ky Jaroslava Kentoša logická a vedie k jeho spokojnosti.

"Keď sme si dali všetky pre a proti, tak Nitra bola pre nás ideálnym riešením. Prihliadali sme najmä na to, aby dejisko zápasu bolo v blízkosti Senca, kde má 'dvadsaťjednotka' domov," objasnil rodák z Vranova nad Topľou pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Ešte päť dní pred stretnutím proti európskemu trpaslíkovi (31. marca 2020) zavítajú "sokolíci" na pôdu Gruzínska. "Cestovanie do Tbilisi a späť bude dosť náročné, tak sme nechceli ešte únavu zvyšovať ďalšími kilometrami navyše," dodal Kentoš.

FC Nitra štadión
S výberom štadiónu v Nitre je tréner Jaroslav Kentoš spokojný. (foto: TASR)

U bielo-modrých by mali mať "sokolíci" podľa svojho lodivoda ideálne podmienky. "Koncom marca je ťažké predpokladať, v akom stave budú hracie plochy. Ihrisko v Nitre bolo dobre nachystané v závere jesene, keď sa práve tu hral duel s Gruzínskom (3:2). Verím, že aj koncom marca bude v ideálnom stave," vyslovil svoj názor 45-ročný lodivod.

Futbalová dvadsaťjednotka sa po štyroch odohraných zápasoch aktuálne nachádza na nepostupovom štvrtom mieste so šiestimi bodmi. Na konte má spomenutú výhru proti Gruzínsku ako aj triumf nad Lichtenštajnskom (4:2) vonku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia