spravy.sk spravy.sk

Mak bral pri prestupe ohľad aj na reprezentáciu, vysedávanie na lavičke ho frustrovalo
zdroj: konyaspor.org.tr

Mak bral pri prestupe ohľad aj na reprezentáciu, vysedávanie na lavičke ho frustrovalo

Róbert Mak je už štvrtým seniorským reprezentantom, ktorý v januári zmenil pôsobisko. Ondrej Duda zamieril do Norwichu, Stanislav Lobotka do Neapola, Róbert Boženík do Feyenoordu a bratislavský rodák do Konyasporu.

Dvadsaťosemročný krídelník opustil ambiciózny ruský klub Zenit Petrohrad, kde s ním už tréner prakticky nepočítal. Boj o titul vymenil za zachranárske práce. Konyasporu patrí po devätnástich kolách tureckej Super Lig až štrnásta priečka, pričom od pásma zostupu ho delia len tri body. „Do Turecka prichádzam s inými cieľmi, ako keď som bol v Zenite, kde sa hralo o majstra. Konyaspor je na chvoste tabuľky. Do konca sezóny chcem tímu čo najviac pomôcť k záchrane v lige. Verím, že uspejeme,“ rozhovoril sa Mak pre futbalsfz.sk a na margo osobných cieľov dodal: „Chcem čo najviac hrávať a ukázať sa trénerovi v čo najlepšom svetle.“

Aj vzhľadom na fakt, že Konyasporu hrozí vypadnutie do druhej ligy, podpísal Mak s klubom kontrakt iba do konca sezóny. „Mal som takú predstavu, že by som podpísal len do konca sezóny a potom sa uvidí, čo bude ďalej. Cieľom je, aby som odohral čo najviac zápasov,“ zdupľoval 58-násobný reprezentant a jedným dychom prezradil, čo ho viedlo k zmene pôsobiska: „Zo Zenitu som chcel odísť, museli sme to riešiť. Konyaspor prejavil o moje služby veľký záujem a najmä ma chcel tréner. So Zenitom som bol ešte na sústredení v Katare, keď mi tréner povedal, že proti mne nič nemá, ale v mužstve má veľký pretlak hráčov a bolo by pre mňa lepšie, keby som odišiel niekam, kde budem hrávať. Je to veľký klub s dobrým zázemím, a tak som prikývol na jeho ponuku.“

Róbert Mak
Róbert Mak verí, že pôsobenie v novom klube mu pomôže aj v reprezentácii (foto: Jozef Bedej)

Zmeniť klub a hrávať pravidelne chcel Mak aj kvôli reprezentácii. Keďže na jeho miesto sa tlačia ďalší krídelníci, uvedomuje si, že bez zápasovej praxe by to mal v tíme Pavla Hapala náročnejšie. „Určite áno, už ma frustrovalo, že som sedával len na lavičke, aj keď je Zenit veľký klub s dobrým mužstvom. Keď som nehrával, nemalo pre mňa význam, aby som tam ostal. Nechcel som ďalší polrok iba sedieť a k môjmu odchodu prispelo aj to, že chcem pomôcť reprezentácii čo najviac. Veď zápasová prax je úplné iná ako len tréningová. To, aby som pravidelne hrával, bolo najväčším dôvodom tohto prestupu, a tým pádom, aby som sa na ihrisku cítil lepšie,“ potvrdil bývalý hráč Manchestru City, Norimbergu, PAOK-u a Zenitu.

O prestupe do krajiny polmesiaca sa radil predovšetkým so svojou manželkou a otcom. V kontakte bol aj s reprezentačným kormidelníkom. „S trénerom Hapalom som komunikoval pred pár dňami. Vysvetlil som mu moju situáciu v Rusku a informoval som ho aj o tom, že je tu možnosť prestúpiť na pol roka do Turecka. Podporil ma v tom a povedal mi, že pre všetkých bude lepšie, keď odídem tam, kde budem hrávať,“ uzavrel pre zväzový portál Mak.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia