spravy.sk spravy.sk

Pol sezóny strávi v Poľsku, nerodilo sa to ľahko. Tupta: Verona ma veľmi nechcela pustiť
zdroj: wisla.krakow.pl

Pol sezóny strávi v Poľsku, nerodilo sa to ľahko. Tupta: Verona ma veľmi nechcela pustiť

"O hosťovaní som doposiaľ nerozmýšľal. To sa uvidí, podobné veci nechávam vyslovene na klub Hellas Verona. Musím na sebe tvrdo makať a verím, že moja šanca príde. Chcem časom pravidelne hrávať v Serii A," tvrdil ešte v októbri Ľubomír Tupta. Mladý útočník slovenskej reprezentácie do 21 rokov si však počas najbližšieho polroka neoblečie dres talianskeho mužstva. V tejto dobe totiž bude na hosťovaní u našich severných susedov.

Dvadsaťjedenročný rodák z Prešova zamieril na jarnú časť ročníka 2019/2020 do poľskej Wisly Krakov. V lete sa vráti do Verony, za ktorú odohral doposiaľ len 105 minút z pohárového stretnutia proti Cremonese (1:2pp). V Hellase je zakončovateľom číslo jeden v poslednej dobe Poliak Mariusz Stepinski a nováčikovi po 20 odohraných kolách patrí výborné deviate miesto v tabuľke s duelom k dobru. Víťazná zostava sa nemení, Tupta veľa šancí nedostával a krátkodobá zmena bola logická. Napriek tomu sa rodila ťažko.

"Dostal som ponuku z Poľska už skôr, dosť sa to ale naťahovalo, lebo Verona ma veľmi nechcela pustiť. No nakoniec sa kluby dohodli," hovoril Tupta v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Mladý perspektívny zakončovateľ verí, že Wisla ho prebudí minutážou a ukáže v nej správnu formu. "Počas jesene som toho veľa nenahral, teraz chcem opäť nabrať minutáž a taktiež verím, že sa mi bude dariť aj strelecky."

Veľa šancí nedostal aj preto, že musel podstúpiť operáciu kolena. Dokopy sa dával najmä na Apeninskom polostrove. "Po operácii sa už cítim dobre, koleno mi drží, necítim žiadnu bolesť, takže je to dobré. Dával som sa dokopy vo Verone, ale dvojfázovo som trénoval som aj doma, aby som sa čím skôr vrátil späť do plnej záťaže," objasnil Tupta. A v Krakove by mohol vytúženú zápasovú záťaž skutočne dostať a v nasledujúcej sezóne už nastúpiť do súťažných zápasov proti Cristianovi Ronaldovi, Romeluovi Lukakuovi či iným veľkým osobnostiam v Serie A. Ekstraklasa podľa neho má dostatočnú kvalitu na to, aby sa v nej ukázal.

"Poľská liga je kvalitná. Bavil som sa o tom aj s niektorými chalanmi, ktorí ju hrajú a odporúčali mi ju. Mal som aj ponuky z II. talianskej ligy, ale od Wisly prišla najkonkrétnejšia a rozhodol som sa ju prijať," hovoril ďalej Tupta, ktorému sa Taliansko neopúšťalo ľahko. Predsa len v krajine štvornásobných majstrov sveta futbalovo vyrastal a pendloval medzi mládežníckymi tímami Catanie a Verony. "Aj keď idem len na pol sezóny preč, nie je to pre mňa ľahké, vo Verone som toho zažil veľmi veľa. Verím však, že tento polrok bude pozitívny, že mi pomôže, aby som sa do Talianska vrátil ešte silnejší."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia