spravy.sk spravy.sk

V Ružomberku dokončili futbalovú akadémiu: Blížime sa k zahraničiu
zdroj: MTR

V Ružomberku dokončili futbalovú akadémiu: Blížime sa k zahraničiu

V máji minulého roka odštartovali pod Čebraťom práce na dokončení futbalovej akadémie. Okrem hracích a tréningových plôch na Liptove vybudovali aj ubytovacie priestory pre mladé talenty, a to formou nadstavby k budove základnej školy na Klačne. V Ružomberku si od zdokonalenia infraštruktúry sľubujú skvalitnenie práce s mládežou.

Nové ubytovacie priestory sú určené žiakom základných škôl a dorastencom hrajúcim za MFK. V akadémii sú dvoj a trojposteľové izby s vlastnými sociálnymi zariadeniami. Jej súčasťou je aj spoločenská miestnosť, kuchynka a učebňa, stravovanie majú mladí futbalisti zabezpečené v školskej jedálni. 

„Izby sú v prvom rade pre tých, ktorí majú problém s dochádzaním. Či už ide o hráčov od Rimavskej Soboty, Spišskej Novej Vsi či Michaloviec. Ide o 34 študentov a žiakov,“ priblížil pre Mestskú televíziu Ružomberok riaditeľ ZŠ Klačno Mojmír Šrobár

Priamo pod oknami akadémie vznikla aj nová tréningová plocha s umelou trávou s rozmermi 30x60 metrov. Výhodou je, že je osvetlená, mládežníci tak na nej môžu trénovať až do podvečerných hodín. „Ušetríme vďaka tomu čas, ale hlavne môžeme pracovať na väčšej ploche s jedným družstvom, čo nám skvalitňuje tréningový proces. Doobedu bude ihrisko využívať škola v rámci športových príprav, popoludní na ňom budú trénovať naše družstvá,“ ozrejmil športový riaditeľ mládeže v MFK Peter Tomko

Nová infraštruktúra si vyžiadala 1,75 mil. eur bez DPH (foto: MTR)

V Ružomberku budú čoraz väčší dôraz klásť i na štúdium, nielen na futbal. Klub bude dôsledne dohliadať aj na prospech hráčov, ich osobnosť chce rozvíjať komplexne, podobným štýlom ako to funguje v zahraničných akadémiách. „Nie je to porovnateľné, ale blížime sa k tomu. Určite sa už nemusíme hanbiť. Jedna vec je vybudovať niečo, druhá je tá ľudská kvalita. Ak toto skĺbime dokopy, tak budeme jednou kvalitnou akadémiou, ktorá bude napredovať,“ verí Tomko.

Okrem ubytovacích priestorov a novej tréningovej plochy bola v areáli TJ Máj Černová zrekonštruovaná hlavná budova, tribúna, šatne i hracia plocha, zastrešená bola aj tribúna pri umelom trávniku MFK. Nová infraštruktúra si vyžiadala 1,75 mil. eur bez DPH. Najväčšiu časť nákladov pokryli z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (1,5 mil.), 200-tisíc eur poskytol SFZ a sumou 50-tisíc eur sa na skvalitnení infraštruktúry podieľal ružomberský futbalový klub. Informácie priniesla Mestská televízia Ružomberok.

zdroj: youtube.com/MFK Ružomberok

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia