spravy.sk spravy.sk

Talentovaný slovanista Strelec na lane talianskeho prvoligistu
zdroj: skslovan.com

Talentovaný slovanista Strelec na lane talianskeho prvoligistu

Má ešte len osemnásť rokov, no už mu predpovedajú sľubnú budúcnosť. Útočník Dávid Strelec napriek mladému veku patrí do prvého tímu bratislavského Slovana a radí sa medzi opory národného tímu do 21 rokov. Jeho talent neušiel pozornosti zahraničných klubov. So záujmom o jeho služby sa najnovšie ozval taliansky prvoligista Sampdoria Janov.

Taliansky denník Corriere dello Sport v utorok na svojom webe zverejnil informáciu, že Sampdoria, ktorú trénuje uznávaný Claudio Ranieri, má eminentný záujem o talentovaného Strelca. Mladý zakončovateľ sa má vraj už o pár dní hlásiť v Janove, kde sa má rokovať o jeho možno prestupne na Apeninský polostrov. Strelec by sa mal podľa tamojších médií rovno zaradiť do A-tímu.

Rodák z Nových Zámkov patrí medzi najväčšie talenty slovenského futbalu. Vo Fortuna lige naskočil už do 21 zápasov, v ktorých strelil 6 gólov. Strelecky sa mu darí i v mládežníckych reprezentáciách, v „dvadsaťjednotke“ má v štyroch dueloch na konte tri presné zásahy. Naposledy sa presadil 15. októbra minulého roku pri prehre s Francúzskom (3:5). V tomto dueli sa ale nešťastne zranil a odvtedy nútene pauzuje. 

Dávid Strelec radosť
Jeden z najväčších talentov slovenského futbalu údajne zaujal trénera Claudia Ranieriho zo Sampdorie Janov (foto: skslovan.com)

Bratislavský Slovan v pondelok avizoval, že cieľom vedenia klubu je udržať si po odchode Andraža Šporara v kádri všetkých kľúčových hráčov a mať v horizonte leta k dispozícii ešte silnejšie mužstvo než na jeseň. Hoci Strelec zatiaľ nie je pevnou súčasťou základnej zostavy „belasých“, doposiaľ rozhodne figuroval v plánoch trénera Jána Kozáka ml. Bude tak zaujímavé sledovať, či zotrvá v hlavnom meste, alebo sa poberie do zahraničia. 

Sampdoria Janov neprežíva vydarenú sezónu, v tabuľke Serie A jej po 21 kolách patrí až šestnásta priečka. Zverenci trénera Ranieriho doposiaľ nazbierali len dvadsať bodov, pričom iba päť bodov ich delí od pásmu zostupu. Mužstvo sa trápi predovšetkým v koncovke, keďže nastrieľalo len dvadsať gólov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia