spravy.sk spravy.sk

Trent stojí 110 miliónov, Carvajal menej ako polovicu. Desať pravých bekov s najvyššou trhovou hodnotou
zdroj: TASR/AP, Koláž: ProFutbal.sk

Trent stojí 110 miliónov, Carvajal menej ako polovicu. Desať pravých bekov s najvyššou trhovou hodnotou

Špecializovaný portál transfermarkt.com sa bližšie zameral na trhové hodnoty najlepších pravých obrancov v súčasnosti. V desiatke futbalistov s najvyššou cenou na prestupovom trhu sa nachádza až šesť hráčov z Premier League, dvoch zástupcov majú španielska La Liga i nemecká bundesliga.

Rebríčku najdrahších pravých bekov súčasnosti kraľuje iba 21-ročný mladík z Liverpoolu. Trent Alexander-Arnold je vďaka svojmu nadaniu na tomto poste považovaný za jedného z najlepších krajných zadákov. Najmä smerom dopredu dokáže vytvárať nebezpečenstvo a posielať presné prihrávky na krídla i hrot útoku. Je tiež pravidelným zahrávačom rohových kopov. V 78 odohraných ligových dueloch nazbieralo zázračné anglické dieťa už 23 asistencií. Jeho trhovú hodnotu vyčíslil transfermarkt na 110 miliónov eur.

Druhé miesto obsadilo trio hráčov, ktorých hodnota sa vyšplhala na sumu 50 miliónov eur, čo je o viac než polovicu menej ako v prípade Trenta. Na tejto sume sa pohybuje aj skúsený pravý bek Dani Carvajal. Tradičná opora Realu Madrid je považovaná za jedného z najlepších pravých obrancov ostatnej poldekády. V porovnaní s Angličanom je však o sedem rokov starší a nevyhýbajú sa mu časté zranenia. Hodnotu 50 miliónov eur majú na trhu aj Portugalčan Joao Cancelo a Angličan Kyle Walker - obaja hrajú za Manchester City. Post pravého obrancu však častejšie zastáva druhý spomenutý hráč.

Na piatom mieste v tomto rebríčku je osamotený Achraf Hakimi, zadák nemeckej Borussie Dortmund, ktorý je však kmeňovým hráčom Realu Madrid. Od 21-ročného Maročana sa očakáva, že by mohol nahradiť na tejto pozícii spomenutého Carvajala. Jeho trhová hodnota je iba o päť miliónov nižšia. Za Hakimim nasledujú v rebríčku na 6. až 9. priečke s hodnotou 40 mil. € Aaron Wan-Bissaka (Manchester United), Hector Bellerín (Arsenal), Nelson Semedo (FC Barcelona) a Ricardo Pereira (Leicester City). Tabuľku uzatvára menej známy Nemec Lukas Klostermann, ktorý sa podieľa skvelými výkonmi na spanilej jazde Lipska. Trhová cena - 35 mil. eur.

Praví obrancovia s najvyššou trhovou hodnotou na svete.
Praví obrancovia s najvyššou trhovou hodnotou na svete. (foto: transfermarkt.com)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia